DC Comics

2015 – 2020 DC Über Film Rehberi

2020 Über Kahraman Film Rehberi

dc comics film

Aslında daha güncel (orjinal) bir resim ve başlık seçme niyetindeydim. Fakat epi topu elimizde tarihi kesinleşmiş olan 10 film ve henüz hakkında bilgi sahibi olmadığımız birkaç seçenek olunca, biraz canım sıkıldı diyebilirim. Marvel’in özellikle sinematik evrende yakaladığı büyük çıkış ve üstünlüğün gerisinde kalan DC – Warner Bros. kardeşler, en azından izleyin diyebileceğimiz birkaç seçenek sundu.

Gerçi şundan şikayetçi olmadığımı söylemeliyim. Marvel yapıyor aa ne kadar kötü düşüncesine sahip olmadım hiç. Hali hazırda zaten bu temaya sahip filmlerden hoşlanıyorsanız, kimin ya da hangi ismin yaptığının çokta önemi yok. O halde 2020 yılına kadar yayınlanması planlanan filmlere bir göz atalım.

Not: Tarihlerde sapmalar olabilir. Mümkün olduğunca güncel kalmasını sağlayacağım.

Batman & Superman: Adaletin Safagi 25 Mart 2016

Batman & Superman Adaletin Safagi

25 Mart 2016 tarihinde ABD’de vizyona girmesi planlanan filmin yapımcılığını Christopher Nolan ve Charles Roven üstleniyor. Ben Affleck’in Batman rolünü üsteleneceği filmde ayrıca Amy Adams, Laurence Fishburne, Jesse Eisenberg ve Henry Cavill gibi isimlerde yer alıyor. Filmin bir anlamda Justice League için atılmış ilk adım olduğunu düşünürsek, iyi bir başlangıç olabilir.

Suicide Squad – 12 Ağustos 2016

Suicide Squad

12 Ağustos 2016 tarihinde (imdb) Türkiye’de vizyona girmesi beklenen film DC’in açıkladığı filmler arasında kadrosu en ilginç ve ilgi çekici film olarak öne çıkıyor. Filmin kadrosunda Margot Robbie, Will Smith, Jared Leto, Jai Courtney ve Viola Davis gibi isimler yer almakta.

 Wonder Woman – 23 Haziran 2017

wonder woman

23 Haziran 2017 tarihinde ABD’de vizyona girmesi planlanan Wonder Woman, Amazo
n’un bağrından kopan ve DC Comics’in en güçlü kadın kahramanlarından birisi. Sinemada Gal Gadot’un canlandıracağı Wonder Woman’ın nasıl bir etki yaratacağı büyük merak konusu. Kendisinin bu filmden önce ilk olarak Batman v Superman filminde görünmesi bekleniyor.

Adalet Birligi: Bölüm 1 – 17 Kasım 2017

Justice-League-part1

Görsel, her ne kadar filmi yansıtmıyor olsa da hem benim hem de pek çok DC fanının merakla beklediği Adalet Birliği Bölüm 1, The Avengers’a karşı nasıl bir başarı sergileyecek merak konusu. Uzun süredir DC karakterlerinin bir arada olduğu bir filmi bekleyen izleyici, öncesinde çıkacak Superman v Batman, Wonder Woman gibi filmlerin, Justice League üzerinde nasıl bir etki yaratacağını bilmiyor. Filmde bir sapma olmaz ise yer alması beklenen isimler ise Amy Adams, Henry Cavill, Ben Affleck, Jason Momoa, Gal Gadot ve Ray Fisher olarak sıralanıyor. Bu arada filmin tahmini vizyona giriş tarihi 17 Kasım 2017 olarak belirlenmiş.

The Lego Batman – ?.?.2017

Lego-Batman-Movie

 

Daha uygununu bulamadığım bu görseli yok sayar isek, animasyon, aksiyon ve komedi türünde olması beklenen The Lego Batman’in 2017’in hangi ay ve gününde yayınlanacağını bilmiyoruz. IMDB’de 10 Şubat 2017 olarak yer alıyor olsa da aşındırdığım farklı kaynaklarda elle tutulur bir bilgi bulamadım. Yalnızca ekipte Will Arnett ve Kevin Conroy gibi isimlerin seslendiren olarak yer alacağını biliyoruz.

The Flash – 23 Mart 2018

the-flash-ezra-miller

Geldik asıl filme. Her ne kadar esas adam olmasa da The Flash dizisi ile kendini kitlelere ( daha büyük) sevdirmeyi başaran Flash’ı, dizinin aksine 23 Mart 2018 tarihinde yayınlanması planlanan filmde Ezra Miller canlandıracak. Filmin yapımcılığını üstlenecek olan Alex Gartner ve Dan Mazer dışında henüz hiçbir bilgimiz yok. Fakat, eğlenceli yapısından büyük keyif aldığımız The Flash filmini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Aquaman – 27 Temmuz 2018

Jason-Momoa-Aquaman

Görsel seçimi konusunda biraz tereddüt yaşamış olsam da hem IMDB hem de birkaç kaynakta Jason Momoa ismini görünce eklemeye karar verdim. 27 Temmuz 2018’de ABD’de vizyona girmesi beklenen film, DC Comics’in ilginç süper kahramanlarından biri olan Aquaman’in sinematik evrene farklı bir açıdan girmesini sağlayacak. Daha önce Karl Urban isminin de söz edildiği karakter için taht oyunlarından tanıdığımız Jason Momoa’ın öne çıktığı söyleniyor.

Shazam! – 5 Nisan 2019

Black-Adam_shazam

Bu ismi (Shazam) telafuz ettiğimde yüzümde istemsiz bir gülümseme, bir seslendirme hissi uyanıyor. 5 Nisan 2019’da vizyona girmesi beklenen filmde Black Adam rolü ile Dwayne Johnson’ın yer alacağı söyleniyor. Henüz filme dair pek bilgimiz olmaması nedeniyle malzemenin kısıtlı olduğunu söylemeliyim.

Adalet Birligi: Bölüm 2 – 14 Haziran 2019

Justice League - 2

2017 yılında yayınlanacak olan Adalet Birliği ( Justice League) filminin devam filmi olan Justice League Part 2’in 14 Haziran 2019 tarihinde yayınlanması planlanıyor. Birinci film ve sonrasında filmi yayınlanan DC karakterlerini görmeyi beklediğimiz filmin, beklenen birliğin sağlanması adına önemli olduğunu düşünüyorum.

Cyborg – 3 Nisan 2020

Cyborg-dc

3 Nisan 2020 tarihinde yayınlanacak olan Cyborg filminden önce Adalet Birliği 1 – 2’de yer alması beklenen Cyborg, Ray Fisher ismi ile 2020’de vizyona girecek. Bilindiği gibi mekanik – organik yaşam formuna sahip olan Cyborg, yakın dönemde çokta alışık olmadığımız bir isim.

Green Lantern – 19 Haziran 2020

green lantern filmi

Vizyon tarihi 19 Haziran 2020 dışında (ki oda değişir) dışında hakkında henüz hiçbir bilgiye sahip olmadığımız Green Lantern, 2011 yılında yayınlanan ve yeteri kadar beğenilmeyen filmden sonra 2020 yılında vizyona girmeye hazırlanıyor. Filmde yüzük sayesinde saf enerjiyi maddeleştirebilen bir kahramanı izleyeceğiz.

Bonus – Marvel

5978

O kadar DC – Warner filminden sonra kötü bir sürpriz olsa da siz değerli okuyucuların, Marvel ve DC kapışmasında izleyiciye sunacağı filmleri karşılaştırmasını istedim. Yukarıda ki görselde son güncellemeler ile eksik ve tarihi değişen filmler olsa da kabataslak nasıl bir kapışmanın olacağını görebiliriz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top