Dizi Hakkında

90’larda Flash TV Serisi

Pek çoğu için Flash, Ekim ayında başlayan bir TV dizisi olsa da 1940’lardan günümüze uzanan oldukça eski bir geçmişe sahiptir. 90’lar ise hem TV serilerinin hem de çizgi romanların farklı bir boyuta geçmesini sağlamıştır. Bu yıllarda geçmiş dönemlere ait pek çok çizgi roman TV ve Sinema filmlerine uyarlanmaya başlamış ve yeni çizgi filmler ortaya çıkmaya başlamıştır. Ancak bu diziler arasında bir dizinin daha fazla dikkat çektiğini söylemeliyiz.

90’larda Flash TV Serisi

1990 – 91 yılları arasında 22 bölüm olarak bir sezon boyunca yayınlanan Flash ( Barry Allen) karakterinin TV ortamında ilk kez ortaya çıkmasını sağlamıştı. O dönem Flash karakterini canlandıran John Wesley Snipp ilk olması ya da bu boyutta tek olması nedeniyle büyük beğeni toplamıştı. Aynı dönemlerde yayınlanan HULK en az Flash kadar ilgi çekiyor olsa da yapım açısından Flash’ın daha üstün olduğunu söyleyebiliriz.

Ülkemizde sınırlı hayran kitlesi nedeniyle Flash 90’ların en iddialı yapımı olamadıysa da ABD ve Avrupa’da geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Aşağıda 90’ların Flash’ı hakkında birkaç görsel bulabilirsiniz.

(Görseller cizmancizgiroman ‘dan alınmıştır.)

Daha fazla görsel için Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

90’larda yayınlanan Flash TV serisinin bir kısa bir bölümüne ulaşmak için tıklayın.

Benzer Yazılar

Comments
To Top