Çizgi Roman

Adalet Birliği Nedir, Kimlerden Oluşur?

DC çizgi romanlarını yakından takip eden ya da hali hazırda dizilere göz atan kişiler sıklıkla Adalet Birliğinin telaffuz edildiğini duymuştur. Adalet Birliği ( Justice League ) DC Comics’in süper kahramanlarınca adalet arayışı için oluşturulmuş bir birliktir. Yayınlanmakta olan DC Çizgi Roman – TV uyarlamaları yanında gelecekte yayınlanması beklenen pek çok süper kahraman bu birlikte yer alır.

Adalet Birliği Kimlerden Oluşur?

Adalet Birliğinin gayri resmi olmak üzere lideri Süpermen olup diğer üyeleri Batman, Martian Manhunter, Yeşil Fener, Flash, Wonder Women, Zatanna, Green Arrow, Aquaman, Hawkgirl, Black Canary, Kaptan Atom, Atom ve diğer pek çok süper kahramandan oluşmaktadır. Zaman içerisinde ekip üyelerinde değişim yaşansa da bazı kahramanlar daimi olarak ekip içerisinde yer alır.

Ekibin eylemleri ve koordinatörlüğü Martian Manhunter tarafından üstlenilmektedir. Herhangi bir olayda olayın gerçekleşme biçimine bağlı olarak her kahraman kendi kötüsüne gönderilmektedir. Yaşam alanları dış atmosfer ( uzay üssü ) olup bu üs Batman tarafından yapılmıştır. Batman, daha çok bağımsız olarak hareket etmekten hoşlandığı için yarı üye sınıfında yer alır.

Birliğin yönetimi yedi kişiden oluşan üyeler tarafından gerçekleştirilir. Bu üyeler ise Batman, Superman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Hawkgirl ve Martian Manhunter’den oluşur. JL ( Justice League ) ve JLU ( Justice League Unlimited ) isminde iki seriden oluşan birliğin en önemli düşmanları ise Lex Luthor, Jasda, Penguen ve Joker gibi kötülerden oluşur.

Benzer Yazılar

Comments
To Top