Çizgi Roman

Albert Desmond (Doctor Alchemy) Kimdir?

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen WonderCon 2015 panelinde yapımcı/yönetmen Andrew Kreisberg, dizinin geleceğine ilişkin önemli bilgiler paylaşmıştı. Bu bilgiler arasında The Flash’ta gelecek sezon yer alacak isimlerden de söz edildi. Bu isimlerden ilki Mirror Master olurken (ki bekliyorduk), biri gizemli tutulmak üzere, diğeri Doctor Alchemy olarak açıklandı. Bizde, iyi de niye Doktor diyerek biraz hakkında bilgi toplayalım dedik.

Gerçek ismi Albert “Al” Desmond olan ve Doktor Alchemy olarak tanınan Desmond, ilk olarak 1958 yılının Nisan ayında Showcase #13 ile ortaya çıkmış. Yine DC datalarında gördüğümüz kadarıyla Rogues ve Injustice League gibi topluluklarda gördüğümüz Alchemy, Simya ve Kimya konusunda son derece üstün yeteneklere sahiptir.

Albert Desmond ( Doktor Alchemy ) Kimdir?

Çoklu kişilik bozukluğu yaşayan ve aynı zamanda iki ayrı yüzü temsil eden Albert Desmond’un bir tarafı zararsız bir vatandaş iken diğer tarafı azılı ve karanlık bir suçludur. Kimya ve Simya konularından yetenekli olan Desmond, bu alanlardaki yeteneğini kullanarak ilk suçunu işlemiştir.

Rogues

Flash tarafından yakalanarak hapse gönderilen Doktor Alchemy, bir şekilde sahip olduğu Felsefe Taşı ile başka birine dönüşme yeteneğini elde etmiştir. Tıkılı kaldığı hapishaneden kaçmak için bu taşı kullanan Doktor, Kimya bilimini kullanarak işlediği suçlardan sonra suç kariyerine Simya alanında devam etmiş, Flash karşı pek çok çatışmaya girmesine karşın hep yenilgiye uğramıştır.

Bu aşamadan sonra Desmond’un iyi yönü, kötü yönüne oranla daha fazla ön plana çıkmaya başlamış fakat Simya yönü ile psişik bağlantı kurduğu Alvin Desmond nedeniyle, kötü yayına daha fazla kayıtsız kalamamıştır. Flash’a karşı aldığı başarısızlıklardan sonra Rogues ile bağlantısını koparan Desmond, tekrar Doktor Alchemy olarak Rogues’e katılmıştır.

Keystone Kops

Albert Desmond tarafından kurulan laboratuvar, Gotham şehri memurları tarafından keşfedilmiştir. Ekipman olarak Felsefe taşını kullanan Alchemy, Element Gun adını verdiği bir silahtan faydalanmaktadır.

Benzer Yazılar

Comments
To Top