DC Comics

Animasyon Rehberi – Justice League #2

Justice League – Giriş

justice league animasyonları

Daha önce çeşitli DC animasyonları ve filmleri hakkında hazırladığımız yazılardan sonra Batman ile başlayan yeni seride ilk olarak Batman animasyonlarından söz etmiştik. Ancak derli toplu bir Justice League rehberimiz yoktu. Bu yazıda Adalet Ligi – Takımı – Birliğine ait yedi ayrı animasyon hakkında kısa bilgiler bulabilirsiniz.

Justice League: The New Frontier

Justice League The New Frontier2008 yılında ABD’de yayınlanan ve yönetmenliği Dave Bullock tarafından yapılan animasyonda, Neil Patrick Harris, Lucy Lawless , Brooke Shields, David Boreanaz, Kyra Sedgwick gibi isimler seslendirme yapmıştı. Hemen her kesim tarafından zayıf, beklentileri karşılamaktan uzak bir animasyon olarak yansıtılan The New Frontier DC animasyonları arasında en kötüsü olarak gösteriliyor. JL The New Frontier’de Dünyayı yok etme planları kuran The Center’a karşı kahramanlarımızı izliyoruz.

Justice League: Crisis On Two Earths

Justice League Crisis On Two Earths

Benim, belki de seride en çok hoşuma giden animasyonlardan birisi olan Crisis On Two Earths, iki dünya – paralel evren olgusunun etkileyici bir biçimde işlendiği sahneleri konu alıyor. 2010 yılında ABD’de yayınlanan animasyon Lauren Montgomery ve Sam Liu yönetmenliğinde hazırlanmış, Chris Noth, James Woods, Gina Torres, Mark Harmon, William Baldwin gibi isimler seslendirmesini yapmıştır.

Justice League: Doom

Justice-League-Doom

2012 yılında ABD’de yayınlanan ve yönetmenliği Lauren Montgomery tarafından yapılan animasyon, Batman’in hemen, her konuda etkin olarak kullandığı zekasını Adalet Birliğinin olası tehdidine karşı nasıl kullanacağını bizlere sunuyor. Batman, Babil Kulesi adı verilen 4 sayılık macerada, Adalet Birliğinin üyesi olan kahramanların zayıf ve kötü yönlerini bir rapor altında tutuyor. Ancak işler pek de beklendiği gibi ilerlemezken karşımıza Ra’s Al Ghul çıkıyor.

Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League The Flashpoint Paradox

2013 yılında yayınlanan ve yönetmenliği Jay Oliva tarafından yapılan animasyon, Adalet Takımı serisinde belki de hikayesi en oturmuş animasyonlardan birisidir. Flash – Barry Allen’ın konu alındığı New 52 ile başlayan yeni döneme şahit olduğumuz animasyonda, Barry Allen’ın zaman yolculuğu ile yaptığı büyük hataya ve Wonder Woman – Aquaman kapışmasına şahit oluyoruz. Ee bizim ekip durur mu? Patlatır bombayı…

Animasyona ilişkin inceleme yazısına buradan göz atabilirsiniz. Justice League The Flashpoint Paradox – İnceleme

Justice League: War

Justice League War

2014 yılında yayınlanan yönetmenliği yine Jay Oliva tarafından yapılan animasyonda seslendirenler arasında Michelle Monaghan, Ioan Gruffudd, Sean Astin, Shemar Moore, Alan Tudyk gibi isimler yer alıyor. Cyborg ağırlıklı bir animasyon gibi görünse de ekipte her kesin hemen, hemen eşit süre aldığı bir animasyon olduğu söylenebilir. Ancak köken ve tanışma muhabbetlerini görmek istiyorsanız Justice League War’ı izlemenizi tavsiye ederim.

Justice League: Throne of Atlantis

Justice League Throne of Atlantis

27 Ocak 2015 tarihinde yayınlanan ve yönetmenliği Ethan Spaulding ile Jay Oliva tarafından yapılan animasyonda Rosario Dawson,  Matt Lanter,  Sean Astin,  Sam Witwer,  Nathan Fillion gibi isimler seslendirme ile katkıda bulunmuş. Arthur – Aquaman üzerine kurulu köken hikayesini daha iyi anlayacağınız bir animasyon olan Atlantis Tahtı, Arthur’un Orm’a karşı Adalet Birliği ile tahta yürüyüşünü anlatıyor.

Yapıma ilişkin yayınladığımız inceleme yazısına buradan göz atabilirsiniz. Justice League Throne of Atlantis – İnceleme

Justice League: Gods and Monsters

Justice League Gods and Monsters

Yönetmenliğini Bruce Timm’in üstlendiği Justice League serisinin son üyesi olan Gods and Monsters, isminden de anlaşılacağı üzere, kahramanlarımızın daha karanlık yönlerinin işleneceği bir animasyon olacak. Özellikle Batman, Superman ve Wonder Woman’ın ağırlıkta olacağı serinin üç ayrı bölümden oluşacağı ve tahminen 2015 ikinci yarısında yayınlanacağı söyleniyor.

Benzer Yazılar

Comments
To Top