DC Comics

Animasyon Rehberi – Superman #3

Superman Animasyonları

superman animasyon rehberi

Batman ve Justice League üzerine derlediğimiz bu yazılardan sonra bir de Superman’e bakalım istedik. Seçenek anlamında hem Batman hem de Justice Legue oranla daha az öneri bulunuyor olsa da hayli keyifli seriler olduğunu söylemek mümkün. Bu yazıda yalnızca “Superman” üzerine animasyonlar yer alıyor. Diğer kıyaslama da ise Batman – Superman animasyonlarını değerlendireceğiz.

Superman Brainiac Attacks 

superman brainiac attacks

Yönetmenliğini Curt Geda’nın yaptığı, 2006 tarihinde yayınlanan Superman Brainiac Attaks seslendirme bölümünde Lance Henriksen, Dana Delany, Tara Strong, Tim Daly, Powers Boothe gibi isimlerin bulunduğu, izleyici tarafından orta karar bir animasyon olarak değerlendiriliyor. Adından da anlaşılacağı üzere Brainiac Saldırılarına şahit olacağınız animasyonda Clark Kent’i daha yakından tanıma fırsatına erişeceksiniz.

Superman: Doomsday

Superman Doomsday

2007 yapımı bir animasyon olan Superman: Doomsday, en çok satan Superman – Çizgi Roman serilerinden olan Death of Superman adına ayrı bir öneme sahiptir. Yapım ekibinde Bruce W. Timm, Lauren Montgomery, Brandon Vietti gibi isimlerin yer aldığı animasyonda seslendirenler arasında Adam Baldwin Anne Heche, James Marsters, Swoosie Kurtz, Ray Wise gibi isimler yer alıyor. Bir kesim için yalnızca ucuz bir pazarlama aracı olarak değerlendirilse de en iyi serilerden birine hitap etmesi nedeniyle kaçırılmaması gerekiyor.

All-star Superman

All-star Superman

2011 tarihinde yayınlanan yönetmenliğini Sam Liu’nun yaptığı All-Star Superman, sıradan bir gücün ötesinde olan, en iyi Superman çizimlerinden biri olarak değerlendirilen ve en az Superman kadar dikkat çeken Metropolis’i resmeden bir animasyondur. Seslendirme ekibinde Arnold Vosloo, Christina Hendricks, Matthew Gray Gubler, James Denton, Linda Cardellini gibi isimlerin yer aldığı animasyonu kaçırmamanızı öneriyoruz.

Superman vs. The Elite

Superman vs. The Elite

2012 tarihinde yayınlanan yönetmenliğini Michael Chang’in yaptığı seslendirme ekibinde Pauley Perrette, Dee Bradley Baker, Grey Griffin, George Newbern, Jennifer Hale gibi isimlerin yer aldığı Superman vs. The Elite, sayıları giderek artan Superman karşıtlarına karşı, Superman’in verdiği amansız mücadeleyi gözler önüne seriyor. Düşmanlarına karşı tek başına mücadeleye girişen Superman’e karşı, anti-superman grubu ortaya çıkıyor.

Superman Unbound

superman unbound

2013 tarihinde yayınlanan yönetmenliğini James Tucker’in yaptığı seslendirenler arasında John Noble, Matthew Bomer, Wade Williams, Molly C. Quinn, Will Yun Lee gibi isimlerin yer aldığı Superman Unbound ya da diğer ifade ile Superman Brainiac’a karşı, ruhen makine halini almış olan Superman’in mücadelesine tanık olmamızı sağlıyor. Animasyonda Superman’e kuzeni, Supergirl’de eşlik etmekte.

Benzer Yazılar

Comments
To Top