Çizgi Roman

Anthony Ivo (Professor Ivo) Kimdir?

Dizide yer alıp almayacağı belli olmayan bir karakter olsa da Prime Earth’de yer alması nedeniyle Anthony Ivo’un ilgimi çektiğini ve bu nedenle bu karakter tanıtım yazısını hazırladığımı söylemeliyim. Ayrıca kendisinin hali hazırda yayınlanmakta olan Arrow’da daha önce yer aldığını hatırlatmakta fayda var.

Gardner Fox ve Mike tarafından yaratılan karakterimizin aynı zamanda Secret Society of Super-Villains ve geçmişte S.T.A.R. Labs gibi deneyimleri bulunuyor. Yazının hazırlanmasında en etkili unsur ise Professor Ivo’un STAR Labs geçmişine sahip olmasıdır. Kötü bir karakter olan ve aynı zamanda bilim adamı olarak tanınan Ivo, son olarak Ocak 2012’de yayınlanan Justice League Cilt 2 #3’de yer almıştı.

Anthony Ivo ( Professor Ivo ) Kimdir?

Çalışmalarına Ivy Üniversitesi’nde Hücresel ve Yapısal Biyoloji Bölümü Başkanı olarak başlayan Professor Ivo, ilerleyen dönemde STAR Labs ile çalışmaya başlamıştır. Silas Stone ile hücresel yenilenme konusunda önemli projeler geliştiren Ivo, organik yaşamı taklit eden bir teknolojiye öncülük etmiştir. Her ne kadar üstün meziyetleri olan bir bilim adamı olsa da panik atak, ölüm korkusu gibi bazı psikolojik sorunları bulunmaktaydı.

Kötü ya da iyi olmak konusunda garip bir kararsızlığı bulunan Ivo, STAR Labs patlamasında öldüğünün düşünülmesi için sahte bir ölüm tezgahlamış ve korkunç yara izleri ile patlamadan kurtulmuştur. Uzun süre özellikle Adalet Birliğine karşı saldırılar yapan Profesör, Green Arrow ve birliğin desteği ile ele geçirilmiştir.

 

Benzer Yazılar

Comments
To Top