Arrow

Arrow 4. Sezon Yeni Haberler -1

Ayrılmaz bir ikili hatta kimi zaman bir dizi olarak ilerlemeleri ve doğal olarak DC bünyesinde CW eli ile yayınlanmaları sebebiyle zaman, zaman Arrow haberleri de sayfada yer alıyor. Ancak uzun süredir herhangi bir izlenim sunmadığımız Arrow’da bugün CBM’de geçte olsa okuduğum bir haber ilgimi çekti. Yazının buradan sonra henüz üçüncü sezonu ya da diziyi tam olarak izlememiş kişiler için Spoiler içerikli bilgiler içeriyor.

Spoiler – Spoiler – Spoiler

Bilindiği gibi üçüncü sezonun son sahnesinde son Ras Al Ghul, Oliver Queen karşısında yenilgiye uğramış ve bilmediğimiz gizemli anlaşma ile yüzük, Queen’den Merlyn’e yönelmişti. Yeni Ras olma yolunda emin adımlarla ilerleyen fakat 4. Sezonda görünüp görünmeyeceği belli olmayan Merlyn’in Comic-Con’da yaptığı söyleşiye göre 4. Sezonda aktif olarak bulunacağı ve hatta Damian Darhk’a karşı Oliver ile işbirliği kuracağı söyleniyor.

Malcolm Merlyn – Dark Archer – Ras Al Ghul

Arrow’da Malcolm Merlyn karakterine hayat veren John Barrowman dizinin dördüncü sezonunda Dark Archer – Malcolm Merlyn (Ras Al Ghul) rolünü canlandırmaya devam edeceğini açıkladı. Temmuz ayında çekimlerine başlanacak olan dördüncü sezon, özellikle üçüncü sezonda yaşanan bazı sorunlar ve izleyici beklentisinin gerisinde kalması nedeniyle büyük önem taşıyor. Barrowman, henüz bir hafta öncesinde kesinleşen bir durum olması sebebiyle, bilgilerin net olmadığını söylese de dördüncü sezonda Ras – Merlyn görünümünün devam edeceğini söylüyor.

Hatta Merlyn, Damien  Darhk tehdidine karşı Oliver’la işbirliği yapmayı da planlıyor.

Dördüncü Sezon Kötüsü – Damien Darhk

Üçüncü sezonun son sahnesinde yalnızca yardımcısı ile bağ kurabildiğimiz Darhk, artık dördüncü sezonun kötüsü olacağı konusunda bir şüphe bulunmuyor. Her ne kadar resmi duyumlar olmasa da sağlam temeller üzerine oturtulmuş bölümler üçüncü sezonun aksine keyifli olacaktır diye düşünüyoruz. Artı olarak dördüncü sezonunda 23 bölüm olacak olması, yine uzun uzadıya anlatılan ve yayılan bölümleri beraberinde getirecek.

Genel hatları ile bu karaktere baktığımızda, güçlü ve sağlam bağlantıları olduğu, suç dünyası üzerinde bir etkisi bulunduğu, çok az kişinin sahip olduğu teknolojik imkanlara erişebildiğini ve aranan ciddi bir suçlu olduğunu biliyoruz. Ancak kendisi, resmen bir suça ortak olmaması daha açık ifade ile kanıt bırakmaması sebebiyle rahatlıkla hareket edebiliyor. Son Ras’ın bir gün Darhk sebebiyle ben demiştim size demesini bekliyoruz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top