Arrow

Arrow – Oliver Queen Geri Dönecek Mi?

Dikkat: Bu yazı dizi açısından Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Ara sezon finali vermeden önce yayınlanan 9. bölümde, genellikle sezon finallerinde alışık olduğumuz bir sahne Oliver Queen izleyiciye veda etmişti. Kardeşinin hayatta kalabilmesi için Ra’s al Ghul’a karşı savaşan Oliver, çok uzun olmasa da direnerek, göğsünün sağ bölgesinden bir kılıç darbesi almış ve Ra’s al Ghul tarafından uçuruma yuvarlanmıştı.

Bilindiği gibi Oliver Queen’e veda etmek her ne kadar son olmasa da dizinin gidişatı açısından önemli bir durum. Hayranlar özellikle yayınlanan trailer’da Oliver Queen’e doğru gelmekte olan birini görmüş ve sonraki trailer’da ise biri tarafından taşındığını izlemişti.

Oliver Queen Öldü Mü? Geri Dönecek Mi?

Oliver Queen’in yaşadığı bu talihsizliğe rağmen geri döneceğinden pek çok insan emin. Öyle ki tekrar canlanabilmesi ya da diziye dahil olması için Batman efsanesinden de tanıdığımız Lazarus Pit’i kullanacağı düşünülüyor. Stephen Amell ile yapılan bir röportajda Oliver Queen’in tekrar canlanması için Lazarus Pit’in kullanılmayacağı öğrenildi.

Stephen Amell röportajında dizinin son sahnesine ilişkin, Oliver Queen’in yaralanarak aşağı düştüğünü, ancak bu düşüşte herhangi bir etken olup olmadığını bilmediklerini söylerken, Queen’i canlandırmanın kendisi için keyif verici olduğunu belirtti.

Dizide daha önceki bölümleri hatırlayanlar için Arrow evreninde iyileştirici otların ve benzeri öğelerin bulunduğunu biliyoruz. Oliver Queen’i canlandırmak için Lazarus Pit’in kullanılmayacağının kesinleşmesi ve en az 4 – 5 bölüm kendisi ile karşılaşmayacak olmamız izleyicinin daha fazla meraklanacağını gösteriyor.

Benzer Yazılar

Comments
To Top