Çizgi Roman

Axel Walker Kimdir?

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Geçtiğimiz günlerde Comicbook üzerinde yayınlanan bir haberde diziye dahil olacak karakterler arasında Axel Walker’ın yer aldığı açıklanmıştı. Genellikle çizgi romanı internet üzerinde takip eden ya da çizgi romana uzak olan kişiler için “Axel Walker” pek fazla şey ifade etmese de dizide yer alması beklenen Trickster düşünüldüğünde, en kıdemli öğrencisi bir adım daha öne çıkıyor.

DC Wikia’a tanıtıldığı şekli ile Axel Walker’a göz attığımızda kendisinin “Düzenbaz” kimliği ile tanındığını, Rogue takımının bir üyesi olduğunu ve Keystone şehrinde yaşadığını görüyoruz. İlk olarak Geoff Johns ve Scott Kolins tarafından hazırlanan, 2002 yılının Nisan ayında yayınlanan Flash Vol 2 #183 sayısında görünen Axel Walker hakkında aşağıda daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Axel Walker Kimdir?

İlk Trickster karakteri olarak tanıdığımız Düzenbaz için çalışmaya başlayan genç Axel Walker, zaman içerisinde her tür eşyayı ustalıkla çalan bir kişi haline dönüştü. Bu özelliği kendisinin yeni – genç Trickster olarak tanınmasını sağlarken, bir grup tarafından kendisi taklitçi olarak gösterildi.

Captain Cold tarafından Rogue çetesine katılması için davet edilen ve bu daveti kabul eden Walker, hem grup içerisinde hem de dışarı yaşadığı sorunlara rağmen hayatta kalmayı başardı. İlerleyen dönemde reklam için buluştuğu beş üniversite öğrencisini öldüren Walker tutuklanarak hapishaneye gönderilmiştir.

Bart Allen ile tanıdığımız bir karakter olmasına karşın günümüz Flash’ında Barry Allen’a karşı olan bir isim olarak görünmesi bekleniyor.

Not: Dizide Axel Walker karakterini Devon Graye’in canlandırmasını bekliyoruz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top