DC Comics

Batman V. Superman Dawn of Justice – Fragman İnceleme

İnternete birkaç gün önce düşmüş olmasına karşın bazı teknik aksaklıklar nedeniyle yayınlayamadığımız Batman V. Superman – Dawn of Justice fragmanına geçte olsa bir göz atalım istedik. Hazır “Avengers Age of Ultron” iki haftadan az bir süre kalmışken internet ortamına sızdırıldığı söylenen fragman uzun süredir hakkında bilgi almak istediğimiz bu birlikteliğin, çok net olmasa da nasıl olacağı hakkında bazı fikirler verdi.

Man of Stell ile Superman’i tanrısal bir güç konumuna taşıyan yapımcılar, yeni filmde ikilinin karanlık yönlerini ortaya çıkarıyor. Her ne kadar bir devam filmi gibi görülse de Justice League öncesinde ekipte yer alan ve düşman olan pek çok karakteri bir şekilde bize izletmeleri gerekiyor. Superman’i çoğunlukla daha iyimser tanıyan kişiler, Zod’un ölümü ve Metropolis’in yıkımı sonrası yeni ve yenilenmiş Metropolis ile karşılaşıyor.

Batman V. Superman “ Dawn of Justice” – Fragman Mini Analiz

Yayınlanan ya da sızdırılan fragman henüz, film hakkında yeterli bilgi almamızı ya da ciddi bir ön inceleme hazırlanmasına pek de yardımcı olmadı. Fakat CB’da yayınlanan ilk inceleme yazısında 20 saniyelik IMAX teaserının özellikle kostümler açısından yeni sayılabilecek değişimleri daha iyi gösterdiğinden söz ediliyor.

Film Müzikleri – Geçişler

junkie xl batman

Yakın dönemde Man of Steel’de de dinlediğimiz, 300: Rise of an Empire, Divergent,  Mad Max: Fury Road ve The Dark Knight Rises gibi yapımlarda da sihirli dokunuşlarıyla yapımlara katkıda bulunan Junkie XL (Tom Holkenborg) muhtemelen, Batman V. Superman filminde de kulakları çınlatacak müziklerine devam edecek.

Superman – Logo

superman suit

Pek çok kişi de olduğu gibi bana da öyle çok büyük bir değişiklik yapılmış gibi görünmese de bazı yabancı kaynaklarda logonun dokuma ve işleme açısından daha yumuşak olduğu Krypton kumaşının ise daha yuvarlak sunulduğu söyleniyor.

Çekimden mi ya da yapılan yenilikten mi bilmiyorum ancak logonun arka planının Man of Stell’in aksine biraz daha açık tonlarda ve sarıya yakın olduğu Man of Stell’de pek çok sahnede gördüğümüz o siyahlığın azaltıldığı görülüyor.

Yine, Man of Stell’de son olarak Zod ile gördüğümüz ABD hükümeti tarafından el konuldu şeklinde bildiğimiz geminin, fragmanda benzer bir odayı hatırlatacak şekilde sunulduğu görülüyor. Fakat daha önce film ekibinden gelen açıklamada bunun Man of Stell ile bağlantılı bir sahne olacağı söylenmişti.

Işıklandırma

Hali hazırda zaten karanlık bir havası olduğunu bildiğimiz Batman’in görünüş açısından filmde de gölgelerin ardında kalacağı görülüyor. Ancak Superman’in bugüne kadar o ışık saçan bedeninin Metropolis’in karanlığı altında Batman’a yakın bir tonda sunulacağını düşünüyorum.

Batsuit

batman v superman

Bir önceki filme kadar daha ince yüz hatları ile karşımıza çıkan ve daha sert bir zırha sahip olan Batsuit, yayınlanan resimlerin aksine yeni fragmanda daha geniş, organik ve kumaşa yakın bir görüntü sergiliyor. Ancak Logo ve diğer detaylarda büyük bir değişiklik olmayacağının sinyallerini veriyor.

Batplane

Yine önceki filmlerin aksine daha cömert davranan yapımcılar, Batman’e biraz gezintiye çıkması için birde uçak vermeyi unutmamış. Hemen, hemen Batman’e dair diğer öğeler hakkında detaylı bilgilendirme yapan ekibin, uçak konusunda nasıl bir yol izleyeceğini merak ediyorum.

Batman V. Superman

batman v. superman

Yapılan tüm süper kahraman ya da benzeri temaya sahip çalışmalara sonsuz saygım ve sevgim var. Ancak, Batman ve Superman gibi iki karakterin karşı karşıya gelmesi ve bir film senaryosu içerisinde birlikte olması, bana inanılmaz bir haz veriyor. Henüz sızdırılan fragman elle tutulur bir şey sunmuyor olsa da Batman ve Superman’in bu büyük buluşmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Benzer Yazılar

Comments
To Top