Çizgi Roman

Bug-Eyed Bandit Kimdir?

Dikkat: Bu yazı Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurunuz.

The Flash dizisinde ortaya çıkan meta-insan ya da diğer kötüler içerisinde pek de görmeyi beklemediğimiz karakterlerden biri olan Bug-Eyed Bandit’in, dizide yer alacağı yapımcılar tarafından açıklandı. DC Comics’in hayali karakterlerinden biri olan ve supervillainler arasında bulunan Bug-Eyed Bandit, ilk olarak 1966 Ağustos – Eylül aylarında Atom #26’da görünmüştür.

Gardner Fox ve Gil Kane tarafından yaratılan Bug-Eyed Bandit’in aynı zamanda Black Lantern Corps gibi takım üyelikleri de bulunmaktadır. Yazının devamında karakter hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bug-Eyed Bandit – Bertram Larvan Kimdir?

Dizide aynı isimle yer alacağı kesinleşen Bug-Eyed Bandit, zararlı böcekleri kontrol etmek üzere bir buluş yapmış ancak bu buluşunu hayata geçirecek mali bir destek sağlayamamıştır. O, buluşunu gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğu parayı, çalmaya karar vermiş ve parayı çalabilmek için yine buluşunu kullanmıştır.

Oluşturduğu mekanik ordu ile buluşunu farklı amaçlar için kullanmaya başlayan Bertram Larvan, sahip olduğu ünvanı Bug-Eyed Bandit ismini alarak taçlandırmıştır. Atom tarafından bertaraf edilen Bug-Eyed Bandit’in The Flash’ta yer alacak olması pek çok kişi açısından sürpriz oldu.

Bug-Eyed Bandit ve Atom

Atom yani Ray Palmer’ın gizli kimliğini keşfettikten sonra ona karşı farklı mücadelelere girişen Bug-Eyed Bandit Atom’a karşı zehirli bir gaz kullanmak isterken Amnezi durumunda (hafıza kaybı) kalmış ve yıllarca bu şekilde yaşamaya devam etmiştir.

The Flash – Atom ve Bug-Eyed Bandit

Bilindiği gibi dizinin yayınlanacak olan 18. bölümünde Ray Palmer yani Atom, The Flash’a konuk olacak ve yeni kostümüyle ilgili izleyicilere bazı bilgiler sunacak. Bug-Eyed Bandit’in bu amaçla Flash’ta ortaya çıkacağı ve Atom – Flash’a karşı bir hamle yapacağını düşünüyoruz.

Normalde erkek olduğunu bildiğimiz Bug-Eyed Bandit karakterini dizide Emily Kinney canlandıracak. Ayrıca dizide ki isminin Brie Larvan olacağı öğrenildi.

Benzer Yazılar

Comments
To Top