Baazı Şeyler!

Çizgi Roman Takipçileri için Android Uygulamaları

Pek adetimiz değil, bu tür aygıtlar üzerinde çizgi roman ya da kitap okumak. Gerçi Kindle ve Nook Glowlight harici aygıtlar, uzun süreli performans konusunda çok iyi ancak onlarda da zaman, zaman format sorunu yaşanıyor. Çoğunlukla Facebook sayfası üzerinde sorulan ya da gruplarda gördüğüm kadarıyla merak edilen “çizgi roman için android uygulama” hususuna bir göz atalım istedik. Denemedik, o nedenle yalnızca tanıtımlar üzerinden yeni bir tanıtım hazırladığımızı belirtelim.

Bu uygulamalar, henüz mevcut yayınevleri tarafından sunulan çizgi romanlar için geçerli değil. Gerçi Türkçe içerik sınırlaması dışında İngilizce okumaktan hoşlanan kişilerin işine yarayacaktır. Ancak çizgi roman hayranı olup, takip etmek istediği karakterleri Android işletim sistemli tablet ya da telefonlarında görmek isteyen, hali hazırda çeviri takımlarını takip eden kişiler göz atabilir.

Challenger Comics Viewer

challenger comics viewerAygıtınıza ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlayabileceğiniz bu uygulama, PDF desteğiyle birlikte manga ve diğer kitapları da okuyabilmenizi sağlıyor. Uygulamanın genel özellikleri arasında çoklu dokunma desteği, iki ayrı görüntüleme modu ve otomatik sayfa görüntülemesi gibi öne çıkan ayrıntılar yer alıyor.

Geliştirici sayfasına ulaşmak için – The Challenger

ComiCat

ComiCatÜcretli olarak sunulmasına karşın son derece gelişmiş bir uygulama olarak görünüyor. Genel görünüş açısından İOS’u andıran uygulama, CBZ, CBR, PDF, CB7, CBT, Zip, Rar, 7z gibi pek çok formatı desteklemekle birlikte otomatik tarama, şifre koruma, kısa yollar ve alternatif görüntüleme seçenekleri sunuyor.

Geliştirici sayfasına ulaşmak için – Meanlabs Software

Comics

comiXologyYine ücretsiz olarak sunulan ve Comixology tarafından geliştirilen bu uygulama, son derece hoş ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip gibi görünüyor. Uygulama içerisinde Marvel, DC Comics, Image Comics, IDW gibi firmaların yanı sıra ücretli ve ücretsiz binlerce seçenek bulunuyor. Ayrıca, pek çok dile özel çizgi romanların da yer aldığı söyleniyor.

Geliştirici sayfasına ulaşmak için – ComiXology

Dark Horse Comics

Dark Horse ComicsUygulama bazında ücretsiz olan, ücretli ve ücretsiz çizgi roman seçeneklerini barındıran Dark Horse Comics, Hellboy, Mass Effect, Buffy the Vampire Slayer, Conan, Serenity, Avatar: The Last Airbender gibi popüler çizgi romanları içeriyor. Eğer İngilizce çizgi roman okumaktan hoşlanıyor, birkaç dolar ödemek beni yormaz diyorsanız, uygulamaya göz atabilirsiniz.

Geliştirici sayfasına ulaşmak için – Dark Horse Comics

Marvel Comics

Marvel ComicsMarvel tarafından geliştirilen ücretsiz uygulamalardan birisi olan bu uygulama, hali hazırda Marvel etiketi ile sunulan çizgi romanlara ücretli seçenekler ile ulaşmanızı sağlıyor. Yine Dark Horse’a benzer şekilde İngilizce olarak çizgi romanları takip etmek istiyorsanız, uygulamaya göz atmanızda fayda var.

Geliştirici sayfasına ulaşmak için – Marvel Comics

 

Benzer Yazılar

Comments
To Top