Oyuncular

Clifford Devoe Kimdir?

the thinker

            Keystone şehrinin bölge avukatı olan Clifford Devoe, suçu durduramaması nedeni ile hayal kırıklığına uğrar. Daha sonra, mafya babası olan Hunk Norvock’a karşı büyük bir dava açan Devoe, yanlış taraf olduğuna karar verir. Norvock’a bir anlaşma teklif eder. Ev ve para karşılığında, Norvock’un istediği herhangi bir göreve zekasını kullanacaktır.

 

            Devoe, önündeki on yıl boyunca suçları araştırmak ve planlamaktan başka bir şey yapmaz ve The Thinker takma adını kazanır. Norvock, sonra Devoe’yi potansiyel bir rakip olarak görür öldürmeye çalışır. Devoe, her ihtimal için kendini hazırlar ve Norvock sonunda kendi kendini öldürür. Çete, Thinker’i yeni lider olarak seçer. Thinker, suçları her zaman titizlikle araştırmış ve planlamış, çoğunlukla teknolojik olarak ilerlemiştir.

 

 Düşünce Kepi Nedir?

 

            Devoe, zekasını daha da ileriye götürecek, daha da ayrıntılı planlar yapmasını sağlayacak olan, sonunda onu telekinezi, zihin kontrolü ve diğer psiyonik becerileri verecek şekilde değiştiren bir “düşünce kepi” icat eder.

 

 Thinker’in Planı

 

            Thinker’in en büyük planı Fiddler ve The Shade’in yardımıyla gerçekleştirilir. Halk uyurken, Keystone Kenti’ni otuz yıl boyunca dünyanın diğer bölgelerinin dışında tutmayı başarırlar. İçerde kimse direniş gerçekleştiremez ve dışarıdaki hiç kimse kentin var olduğunu bile hatırlayamaz. Üçü, kenti tam da boş iken talan ederler.

 

            Yaklaşık on yıl önce ikinci Flash keşfedilir ve gizli şehri geçer ardından orijinal Flash’ı izleyerek onu uyandırır ve üçlüyü durdurmak ve şehri restore etmek için ona katılır.

 

            Sonradan Clifford Devoe kansere yakalanır. Hastanede kaldığı süre boyunca gerçek the flash olan Jay Garrick ile arkadaş olur. Doktorlar Devoe’ye yalnızca birkaç gün ömrü kaldığını söylediklerinde Garrick, Devoe’nun beyin tümörünü iyileştirmenin bir yolunu bulacağını umarak, düşünme kepi için bir araştırmaya çıkar. Onu bulur, ancak Devoe yardımını reddeder ve orada ölür. Yeni Adalet Cemiyeti kurulduğunda, Sayın Terrific, Thinker’ın düşünce kepini, karargahlarının bilgisayar sistemlerindeki yapay zekanın temeli olarak kullanır. Her nasılsa, Thinker’in varlığı JSA Genel Merkezi’ne aktarılır. Ne yazık ki, Jay Garrick’le olan dostluğu sürmez. Johnny Sorrow tarafından yaklaşılan Thinker, Injustice Gang’ın sistem kapanana kadar yaptığı saldırıda yardım eder. Ancak Thinker’ın elektronik formu yok edilir ve Keystone şehrinin veri ağlarına yerleşir. Aylarca orada kaldı, kontrolünü ele geçirene kadar gücünü bir araya getirerek, kenti en büyük CPU kümesi olarak, kent sakinleri ile dev bir süper bilgisayara dönüştürür. Flash programını aşırı hızlandırır ve görünüşte onu siler. Thinker, o günden beri mürettebatı yanıtlayan Gizli İşlem Ajansı Checkmate için Beyaz Kral’ın Piskopos operatörü olarak yeniden görevlendirilir.

 

 DeVoe’nin Yetenekleri

 

            Genius seviyesinde zekaya sahiptir. Devoe harika bir düşünür, planlayıcı ve tasarımcıdır.

 Master makine mühendisidir. Devoe’nin Samurai robotlarının tasarımında ve yaratımında bir rol oynamış olduğu düşünülmektedir. Olağanüstü bir planlama becerisi vardır. DeVoe bir Flash ile ilgili karmaşık bir planı vardı. Bu plan, yeni metahuman yaratmak için, daha sonra 12 kişi ile dolu bir otobüs olan Barry’yi Hız Kuvvetlerinden çıkaracak şekilde geliştirildi.

 

            Son olarak, Devoe, genellikle düşünce yeteneklerini geliştiren mekanik bir uçan sandalyeye oturur ve aynı zamanda havada kullanır ve balon vurur.

Benzer Yazılar

Comments
To Top