Çizgi Roman

Clock King Kimdir?

Saat Kralı ya da William Tockman olarak tanıdığımız Clock King, DC Comics’in kurgusal karakterlerinden birisi olup Supervillains tarafında yer almaktadır. İlk olarak World’s Finest Comics #111 ile 1960 Ağustosu’nda karşımıza çıkan Clock King, Green Arrow düşmanı olarak France Herron ve Lee Elias tarafından yeniden düzenlenmiştir.

Dizide Power Outage bölümünde karşımıza çıkmasına karşın daha önce Arrow’da izleyici ile buluşmuştu. Power Outage bölümünde Blackout ile birlikte tanıtılmasına karşın son derece etkili bir görüntü sergileyen Clock King, Injustice League, Justice League, Time Foes, Suicide Squad gibi takımların üyesidir.

Dizide de orijinal karaktere yakın şekilde tanıtılan Clock King, saat ile ilgili tüm araç ve gereçleri ustalıkla kullanır. Aslen zaman kavramı kendisi için bir takıntı oluşturmuş ve kardeşi ölümüyle birlikte bu takıntısı had safhaya ulaşmıştır.

Clock King Kimdir?

Saat Kralı William Tockman, kız kardeşinin bakımı için hayatının büyük bir kısmını ona adamış ve geleceği adına umutsuz bir yaşam sürmüştür. Bir gün bir bankayı soymak amacıyla kasayı ve zamanlamayı takip eden Tockman, kasada bulunan sessiz alarm nedeniyle Green Arrow tarafından yakalanmıştır.

Kendisi hapse girdikten sonra kardeşini son kez görmek istemesine rağmen izin alamayan Tockman, hapiste iken kardeşini kaybetmiştir. Kalan ömrünü Green Arrow’dan intikam alma üzerine adayan Clock King, İnjustice League üyeliği sırasında üstlendiği bir görev nedeniyle defalarca vurularak öldürülmüştür.

Arrow’da ikinci sezonda karşımıza çıkan William Tockman karakterini Robert Knepper canlandırmıştır. Yine The Flash dizisinin Power Outage bölümünde mini bir ziyarette bulunan ve polis departmanında gözaltında tutulduğu sırada polis ve sivilleri rehine alan Tockman, Iris West tarafından etkisiz hale getirilmiştir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top