DC Comics

Constantine İptal Mi Ediliyor?

DC karakterlerinden birisi olan Constantine NBC’de geçtiğimiz Ekim ayında yayın hayatına başlamıştı. Diğer pek çok dizide olduğu gibi 13 bölümlük bir anlaşma ile yayınlanmaya başlayan dizi, tutarlı sonuçların elde edilememesi nedeniyle yeni bölüm siparişi almadı. Bilindiği gibi Amerikan televizyonlarında yayınlanan pek çok dizi 13 bölümlük anlaşma ile yayın hayatına başlarken reytinglerde istenilen sonucun elde edilmesi durumunda 9 bölümlük bir sipariş daha alıyor.

Son birkaç haftadır hakkında pek çok haber çıkmasına karşın net bilgilerin alınamadığı Constantine’de  işler pek istenildiği gibi ilerlemiyor. NBC’de Ekim ayında yayın hayatına başlamasına ve 7 bölümü geride kalmasına rağmen NBC ekstra bölüm sipariş edilmeyeceğini duyurdu. Normal şartlarda bu gibi kararlar dizilerin iptal olmasına neden olurken NBC reyting sonuçlarına göre ilerleyen dönemde karar vermeyi düşünüyor.

Constantine İptal Olacak Mı?

Geneli itibariyle diziye göz atıldığında yayınlanan bölümlerde tutarlı reyting oranlarına ulaşılamadığı görülüyor. Geniş bir hayran kitlesine sahip olmasına karşın dizinin reytinglerde istenileni sunmaması, yeni bölümlerin önünde en büyük engel olarak görülüyor. Son bölümlere kadar sonlandırılması planlanan dizi anlık çıkışları ile kanal yönetimini de kararsız bırakmış gibi görünüyor.

Constantine’in başyazarı olan Daniel Cerone, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Hannibal’a oranla daha yüksek reytingler elde eden ve çıkışını sürdüren Constantine’in Hannibal gibi ikinci sezon onayını alabileceğini söyledi. Şu aşamada 13 bölüm kesinleşmiş olsa da dizinin kaderi kalan 6 bölümde belirlenecek.

Benzer Yazılar

Comments
To Top