Çizgi Roman

Daniel West Kimdir?

The Flash dizisinin CW kanalında yayınlanmaya başlamasıyla birlikte çizgi roman okuyan ya da okumayan herkes, dizide yer alabilecek karakterler hakkında bilgi sahibi olmaya başladı. DC Wikia üzerinde karakterler hakkında bazı bilgiler sunulsa da Türkçe kaynak açısından bir kıtlık yaşandığı bilinen bir gerçek. Dizide farklı şekillerde (ters flash) sunulan fakat resmi olarak henüz tanıtılmayan Daniel West gerçek ismi West olmasına karşın Ters Flash olarak adlandırılmaktadır.

Bilinen akrabaları William West(babası), Iris West(kardeşi) Rudy West (kardeşi), Wally West(yeğeni)’dir. Doğum yeri Keystone olarak bildirilen Daniel West, çizgi roman dünyasına John Broome, Carmine Infantino ikilisi tarafından kazandırılmıştır.

Daniel West Kimdir? Hakkında Bilgi

Daniel, annesini doğumu sırasında kaybetmiş ve babası William tarafından hiç affedilmemiştir. Kötü bir çocukluk geçiren, Iris ile problemler yaşayan ve yaşananlardan babası yerine kendisini sorumlu tutan Daniel, suçu babasına yükleyerek evden kaçmıştır. Kötü bir karakter sergilemeye başladığı dönemlerde Iris ile ilişkisini yeniden düzeltmeye çalışan Daniel, Flash tarafından yenilgiye uğratılarak beş yıl hapse mahkum edilmiştir.

Hapisten çıktıktan sonra Iris’e yönelen fakat başarısız olan West, Rogues çetesi tarafından kurtarılarak kullanılmaya başlanmıştır. Zamanda geri giderek Iris olan ilişkisini düzeltmeyi amaçlayan Daniel, bir başka istek olarak babasını öldürmeyi düşünmüştür. Kendi geçmişini değiştirmek amacıyla zamanda geri gitmeyi planlayan Daniel, aynı zamanda Ters Flaş ismini kullanmaya başlamıştır.

İlk olarak John Broome ve Carmine Infantino tarafından oluşturulan Flash’ın 139. sayısında görülen Daniel, ters Flash’ın yeni parçası olarak New 52 DC Universe serisinin dördüncü cildinde tekrar ortaya çıkmıştır.

Dizide Daniel West’in işlenip işlenmeyeceğini ya da Daniel West’e yakın bir karakterin farklı bir açıdan ele alınıp alınmayacağını bilmiyoruz.

Benzer Yazılar

Comments
To Top