DC Comics

DC Comics için New 52’ye Veda Zamanı

IGN üzerinde daha önce yayınlanan bir haberde DC Comics’in New 52’yi Haziran ayında sonlandıracağı paylaşılmıştı. İlk haberde sonlandırılacak çizgi romanlar ve yeni başlayacak seriler sınırlı olarak sunulurken bugün, sona erecek ve başlayacak tüm çizgi romanlar belli oldu. Peki, New 52’nin sona ermesi neyi ifade ediyor?

DC Comics’in, çizgi romanlarda bir süredir New 52 yazısını kaldıracağı yönünde haberler yapılmaktaydı. Bazı çizgi romanların iptal edilmesi ve yenilerinin seriye dahil edilmesi ise çizgi roman okuyucuları açısından pek de sürpriz olmadı. Ancak bazı çizgi romanların iptal edilmesinin şaşırtıcı olduğunu söylemeliyiz.

DC Comics – İptal Edilen Çizgi Romanlar  

İptal edildiği duyurulan çizgi romanlar şu şekilde sıralanıyor. Aquaman and the Others, Infinity Man and the Forever People, Klarion, Secret Origins, Star-Spangled War Stories Featuring G.I. Zombie, Trinity of Sin, Worlds’ Finest, Arkham Manor, Batwoman, Green Lantern Corps, Green Lantern: New Guardians, Red Lanterns ve Swamp Thing.

DC Entertainment’tan Dan Didio tarafından yapılan basın açıklamasında herkes için çizgi roman çıkarılmak istendiği, eski ve yeni okurları mutlu edebilmek adına alınan kararların DC Evreni için yeni bir başlangıç olduğu söylendi.

DC Comics – Yeni Çıkacak Çizgi Romanlar

DC Comics tarafından Convergence sonrası yayınlanacağı açıklanan 24 çizgi romandan 15’i şu şekilde sıralanıyor.

Çizgi Roman Yazar Çizer
Batman Beyond Dan Jurgens Bernard Chang
Cyborg David L. Walker Ivan Reis ve Joe Prado
Dark Universe James Tynion IV Ming Doyle
Doomed Scott Lobdell Javier Fernandez
Harley Quinn/Power Girl Jimmy Palmiotti, Amanda Conner Stephane Roux
Red Hood/Arsenal Scott Lobdell Denis Medri
Starfire Jimmy Palmiotti, Amanda Conner Emanuela Lupacchino
We Are Robin Lee Bermejo Rob Haynes ve Khary Randolph
Justice League of America Brian Hitch Brian Hitch
Bizzaro (6 sayılık mini-seri) Heath Corson Gustavo Duarte
Bat-Mite (6 sayılık mini-seri) Mark Russell Ben Caldwell
Omega Men Tom King Barnaby Bagenda
Mystic U Alisa Kwitney Mauricet
Section Eight Garth Ennis John McCrea
Dr. Fate Paul Levitz Sonny Liew

New 52 Serisinde Devam Edecek Olan Çizgi Romanlar

DC Comics, New 52 ile iptal ettiği çizgi romanlar dışında bazı çizgi romanlara devam edeceğini duyurdu. O çizgi romanlar ise şu şekilde sıralanıyor.

Action Comics, Aquaman, Batgirl, Batman, Detective Comics, Batman/Superman, Catwoman, Deathstroke, Flash, Gotham Academy, Gotham, Grayson, Green Arrow, Green Lantern, Harley Quinn, Justice League, Justice League United, Lobo, Secret Six, Sinestro, New Suicide Squad, Superman, Superman/Wonder Woman, Teen Titans ve Wonder Woman.

Yararlanılan Kaynaklar

IGN

Benzer Yazılar

Comments
To Top