DC Comics

DC’den Lucifer Atağı – Başrol Oyuncusu Belli Oldu

Son dönemin flaş süper kahraman temalı dizilerine imza atan, Gotham, Arrow, Constantine ve The Flash gibi çizgi roman uyarlaması olan dizilerle büyük beğeni toplayan DC geçtiğimiz yılın Eylül ayında Supergirl ve Titans’la birlikte Lucifer’a yönelik çalışmaların başladığını açıklamıştı. Daha önce Neil Gaiman’ın Sandman serisinde yer alan ve sonrasında kendisine ait seri ile devam eden Lucifer, çizgi roman – dizi uyarlaması olan yeni isimlerden birisi olacak.

Daha önce Facebook sayfası üzerinde paylaştığımız görselde dizinin Californication ve Dawson’s Creek gibi yapımlarla öne çıkan Tom Kapinos’un senaristliğinde hazırlanacağını söylemiştik. Cehennem Lordu olarak tanınan ve geçmişini geride bırakmak için Los Angeles’ta bir bar işletmeye başlayan Lucifer, burada polis teşkilatına görevlerinde yardımcı olmaya çalışacak.

Lucifer – Başrol Oyuncusu Belli Oldu

Daha önce Fox’ta yayınlanacağı kesinleşen dizinin pilot bölümünün beğenilmesi durumunda devam kararı alınacağı söylenmişti. Yapılan son açıklamalarda ise dizide başrol oyuncusu olarak Tom Ellis’in yer alacağı açıklandı. Eastenders, The Fades, Pulling ve Miranda gibi yapımlardan tanıdığımız Tom Ellis’in yer alacağı dizinin ilk bölümü Len Wiseman tarafından hazırlanacak.

Benzer Yazılar

Comments
To Top