Marvel Köşesi

Deadpool Sevmeniz için Geçerli 14 Neden

Kahramanımız çok iyi silah kullanabilen, Ninja eğitimi almış, dört dil konuşabilen donanımlı bir katildir. Ancak sınırı vardır, kadın ve çocukları asla öldürmez. Silahlar, bombalar ve kılıçları, Deadpol’un en sevdiği oyuncaklardır. Yenilenme yeteneği Wolverinden daha güçlüdür. ”Deadpool Marvel Everinini Öldürüyor” da yeteneğinin sınırlarını bolca görebilirsiniz.  Ölümsüzdür ama ölümü sürekli arzular. Marvel evreninin en güçlü karakterlerinden Death’e âşıktır ve Death de ona âşıktır. Ne yazık ki Death’e âşık olan Thanos tarafından Deadpool ölümsüzlükle lanetlenmiştir ve asla ölemez. Yeni X-Force’da bile Deadpool’un 800 yıl sonra bile yaşadığı bilinmektedir.

İyileşme yeteneği kanser hücreleri üreten ve onu yok eden bir şekilde ilerler. Bu durum beyin hücreleri için de geçerlidir. Bu yüzden Deadpool deli ve şizofrendir. Telepatların gücü onda işe yaramaz. Deli olmasına rağmen çok iyi plan yapar, saçma gelen planları bile sonunda mutlaka tutar.

Lady Deadpool, Kidpool, Dogpool, Headpool, Pandapool, Evil Deadpool, Dreadpool, Wolverinepool gibi Deadpooldan türemiş bir sürü karakter vardır. İçlerinden en ilginci Headpooldur. Bedeni olmayan bir Zombie Deadpooldur ve başının üzerindeki bir pervaneyle hareket eder.

Hiç susmayan sürekli konuşan kahramanımız için  “konuşarak bir adamı intihar ettirebilir” bile denilmektedir. Tüm bunlar benim gibi çoğu Deadpool hayranının bildiği sıradan bilgilerdir. Asıl önemli nokta “Deadpool’u neden bu kadar çok seviyoruz ?”

NOT: Görsellerin tam halini görmek için üzerine tıklayın.

Dördüncü Duvar Kırma Ustası

deadpool dördüncü duvar

Onun en azılı özelliği, çizgi romanda 4 duvarı kırma eğilimidir. Pek çok çizgi roman karakteri bir kurgunun içinde olduğunun farkında değildir fakat Deadpool bunun farkındadır. Ara sıra kendi baloncuğunu kurcalayabilir veya okuyucuya yorumda bulunabilir. Resimdeki gibi diğer karakterlerde ““Ne diyon abi sen ?” demelerine neden olabilir.

İhtiyaç Olduğunda Oldukça Sevimli, Duygusal ve Naif bir Kahraman Olabilir

deadpool duygusallığı

Deadpool oldukça sevimli ve kompleks bir kahraman olabilir. Onun kahramanca işleri genellikle seyrek görürüz fakat yeri geldiğinde özverili ve dokunaklı bir kahraman olabilir, bu onun hamurunda vardır. Archangel ölümün eşiğindeyken, Deadpool kendi kolundan parçalar  keserek onu besler, ilham verici bir olay.

Kendini Asla Ciddiye Almaz

deadpool ciddiyeti

Deadpool’un asıl gücü hızlı iyileşme yeteneğinden gelir ve bu yeteneğinden dolayı hiçbir zaman yara almaz. Kanser haricindeki yetenekleri Weapon X programında ona verildiği zamandan önce  vardı. Tümörü tüm vücuduna yayıldı ve ona korkunç derecede bir çirkinlik katmıştır. Kısaca içinin güzelliği dışına yansımış diyebiliriz. Eğer herhangi bir Marvel karakteri bu tür korkunç bir durumla karşı karşıya kalsaydı, bu bir trajedi olurdu. Deadpool için başka bir bitiriş cümlesi!!!

Başkalarını da Ciddiye Almaz

deadpool karakteri

Tony Stark’ın alkolik olması, Marvel evreni için bir sır değildir fakat çoğu kimse bunu görmezden gelir. Deadpool için durum böyle değildir. Deadpool 7. sayısında Tony Stark’ı kostümünü ele geçirerek “Şişedeki Şeytan” adlı unutulmaz hikâyesiyle ona taşlamada bulunmuştur.

Herkesle İyi Anlaşır veya Hiç Kimseyle

deadpool anlaşma

Herkes soytarıları sever ve Deadpool, kesinlikle Marvel evreninin soytarı çocuğudur. Ne yazık ki bu durum dost ve düşmanları için aynıdır.

Dahi Derecede Zekidir

daredevil zekası

“Star Trek” i izlemiştir, tıpkı sizin ve benim gibi.

Asla Ayrımcılık Yapmaz

deadpool eşitlik

Deadpool ne iyi ne de kötü bir karakterdir. Öldürür ama para için öldürür. Onun en iyi yönlerinden birisi de Marvel Evreninin en uyumlu karakteridir. Kahramanımız asla ama asla ayrımcılık yapmaz. Para neredeyse kahramanımız oradadır.

İnandığı Şeyleri Savunmaktan Asla Çekinmez

deadpool külliyatı

Macerası Deadpool’u çok uzaklara götürse bile inandığı şeyler uğruna ayağa kalkmasını bilir. Birçok süper kahraman gibi sarsılmaz, affedilmez inançları vardır.

Onu Korkutmak Hiçte Kolay Değildir

deadpool korkusuz

Özellikle Spiderman gibi yanında duran dostları olduğunda onu korkutmak imkânsızdır. Hiçbir zaman düşmanlarının ondan daha iyi olmasını istemez. Gerçi kimsenin ondan iyi olmasını da istemez.

Kimseden Korkmaz. Hatta Avengers’tan Bile

deadpool avengers

Ondan başka kim Tony Stark’ın milyon dolarlık jetlerini çalmaya kim cürret edebilir?

En Kötü Durumlarda Bile Bir Çıkış Yolu Bulabilir

deadpool çıkış

Daredevil onu yakaladıktan sonra bir sivili vurup kaçmasında olduğu gibi. Deadpool için dâhice plan.

Onun için Büyük ya da Güçlü Düşman Ayrımı Yoktur

deadpool düşman

Çok az karakter, sadece eğlence için gezegenleri yok eden Galactus’dan, güçlüdür. Başka hangi karakter konuşarak böyle bir şey yapabilir ki?

Asla Çok Yükseği Hedeflemez

deadpool hedefleri

Çoğu kahraman aksine dünya barışı gibi elde edilemez hedeflerle zaman kaybetmez. Hedefleri basittir, sevdiği şeyleri takip eder, bu kadar basit.

Şaka için Her Zaman Geri Döner

deadpool dönüş

Cinayetler çoğu insan için kötüdür ama Deadpool için bu fırsata bile dönüşebilir. Durum şakaysa asla kaçırmaz. 4. duvarı kırabilmesiyle, biz okuyucuları her zaman tebessüm ettirir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top