Arrow

Deathbolt (Jake Simmons) Kimdir?

The Flash dizisinde görmediğimiz bir karakter olsa da Deathbolt ya da bilinen ismiyle Jake Simmons, sevilen dizi Arrow’da karşımıza çıkacak olan ilk meta insan olacak. Bugüne kadar Starling City’de Flash’ın birkaç ziyareti dışında herhangi bir meta insan karşımıza çıkmamıştı. Ancak Deathbolt – Jake Simmons’ın Starling City’e gelişi, işlerin değişmesine neden olacak.

Hali hazırda Deathbolt, DC datalarında yıldırımı kontrol eden bir karakter olarak tanıtılıyor. Fakat kendisinin aranmasında etkili olan çok daha farklı unsurların olduğunu görüyoruz. Gerçek ismi Jake Simmons olan Deathbolt, kötü bir karakter olmakla birlikte ilk olarak 1983 yılının Mayıs ayında All-Star Squadron’da görülmüştü.

Deathbolt – Jake Simmons Kimdir?

Cinayet gibi suçlardan aranan Jake Simmons bir fırtına ortasında uçak aracılığıyla polisten kaçmaya çalışmış fakat uçağına çarpan şimşek nedeniyle pek de başarılı olamamıştır. ( hikaye epey tanıdık) Ultra-Humanite ismi verilen bir grup tarafından bulunan Jake, bir süre kobay olarak kullanılmış ve ölümüne kadar Deathbolt olarak anılmaya devam etmiştir.

Yeteneklerine göz attığımızda kısmen havacılık konusunda bilgili olduğu ve kısa sürede pilot olarak hizmet sunmaya başladığını görüyoruz. Kendisi ayrıca canlı bir elektromanyetik batarya gibi hareket ederek yıldırımları kontrol edebilmektedir.

Not: Deathbolt Arrow’da karşımıza çıkan ilk meta-insan olması yanında The Flash ile ortak bir bağ oluşturabilir. Ayrıca Deathbolt Arrow’da 3. sezon 19. bölüm ile karşımıza çıkacak.

Benzer Yazılar

Comments
To Top