Dizi Hakkında

Dr. Harrison Wells Kimdir? – İhtimaller

The Flash dizisinin gizemli karakterlerinden birisi olan Dr. Harrison Wells, belki de dizinin en önemli ikici rolünü üstleniyor diyebiliriz. Dizinin yayınlanan bölümlerinde bilge tavrı, Barry Allen’a olan yaklaşımı, tekerlekli sandalyesine rağmen yürüyebilmesi ve en önemlisi geleceği görmesi, Dr. Wells’in oldukça gizemli bir hale gelmesine neden oluyor.

Dizinin yayınlanan bölümlerinde tüm karakterler DC evreninde bir rol sahibi iken Dr.Wells’in sırada bir rol üstlenmeyeceğine inanıyoruz. Üstelik tamda Barry Allen’ın annesini kaybettiği anda ortaya çıkan Wells, fanların tabiri ile Reverse Flash’mı yoksa Flash’ın kendisi mi gelin beraber inceleyelim.

Dr. Harrison Wells Gizemi

Dizide zaman, zaman bir sosyopat haline gelen bazen ise babacan bir tavır sergileyen Dr. Wells hakkında ilk senaryo Reverse Flash olabileceği yönündeydi. Ancak çizgi romanda Eobard Thawne ismini taşıyan Ters Flash’ın dizide Eddie Thawne ile yakın olması bu ihtimali biraz da olsa azaltıyor. Joe West ile diyaloğu sırasında kendi geçmişi hakkında kısa bilgiler sunan Dr. Harrison Wells, Barry Allen’ın annesinin öldürüldüğü bir dönemde ortaya çıkmıştı.

Reverse Flash’ı 25. yüzyılda yaşayan Flash hayranı olan ve bu hayranlığını takıntı haline getiren müze müdürü olarak tanıyoruz. Yaşadığı dönemin teknolojisini kullanarak şuanda sahip olduğu güçlere erişen Zoom zaman içerisinde The Flash’a ihtiyaç duymaya başlıyor. Dizide tekerlekli sandalyeye mahkum görünen Wells’in ne kadar hızlı koştuğuna dair bir bilgimiz olmasa da gerçekten bir özrü olmadığını biliyoruz. Görünümde Flash’ın en önemli destekçisi olan Wells, aynı zamanda bir Flash Projesinin mimarı da olabilir.

Harrison Wells’ Reverse Flash Mı?

Wells’in Prof. Zoom olma ihtimalini artıran bir diğer etmen ise Barry’in yaşadığı kaybı araştıran Joe West’in Wells ile diyaloğundan sonra Reverse Flash ile karşılaşması diyebiliriz. Fakat Speed Force bariyeri ile zaman yolculuğu yaptığına inandığımız Zoom için henüz yeterli kanıta sahip değiliz.

Şuanda izlediğimiz Barry Allen’ın gelecekten gelen bir Flash olma ihtimalini de kenarda tutuyoruz. Hali hazırda tatlı – sevimli bir görünüm sergilese de Rogue birliğine karşı ağır yaralar alacak olan Flash’ın gelecekte sert ve kötü bir görüntüye ulaşma ihtimali bulunuyor. Hem Allen hem de Wells’i yan yana incelediğimizde ise Wells’in, Flash’ın bir kopyası ya da gelecekte yaşayan aslı olma düşüncesi beliriyor.

Bu açıdan baktığımızda gelecekte Prof. Zoom’a karşı başarısız olmuş Wells’in geçmişe dönerek kendisini yani Flash’ı eğittiğini düşünebiliriz. Fakat fiziki açıdan incelediğimiz aynı evren de iki kopyanın yer alamayacak olması!! (tabi ki bunun bir dizi ya da çizgi roman uyarlaması olduğunu hatırladık :) ) farklı düşüncelerin açığa çıkmasına neden oluyor.

Sonuç itibariyle aydınlatmak yerine kafa karıştırmış olsak da Harrison Wells tamamen diziye özgü orijinal bir karakter olarak da sunulabilir.

Kaynak – Derleme

 

Benzer Yazılar

Comments
To Top