Çizgi Roman

Eddie Slick (Sand Demon) Kimdir?

Martin Stein ya da Firestorm ile yakın ilişkiye sahip olan Eddie Slick’in hayatı büyük, hayal kırıklıkları ile doludur. Bir suç makinesi olan Slick, kundaklama noktasında oldukça etkileyici yeteneklere sahiptir. İlk olarak Firestorm # 51 Fury ile karşımıza çıkan Sand Demon, neredeyse yok, yok denilecek türde yetilere sahip olmasına karşın etkisiz diyebiliriz.

Eddie’in belirtilen sayıda ilk görünüşü büyük bir fiyasko sonucu oluşmuştur. Hayatını kurtarmak amacıyla kaçışı sırasında Firestorm tarafından kurtarılan Slick aynı zamanda bu buluşma ile hücre düzeyinde kontrol sağlayan bazı yeteneklere ulaşmıştır. Yaşanan tüm sorunlar nedeniyle suçlu bulunan ve bir çete tarafından Nevada çölüne gömülen Slick’in ölmesi beklenirken kumları, hücreleri ile birleştirebilecek düzeyde kontrol yeteneği sağlayan bazı değişimler ile hayatta kalmıştır.

Martin Stein tarafından eksik bileşenlerin giderilmesi ve daha iyi bir insan olması için uğraş verilse de kararsız yapısı, yaşadığı travmalar ve zaten kötü bir ruha sahip olması nedeniyle başarısız olunmuştur.

Güçlerine baktığımızda;

Uçuş, iyileşme ( yaralanma), kum manipülasyonu, yüksek dayanma gücü, boyut manipülasyonu gibi önemli yetenekleri barındırmaktadır.

Benzer Yazılar

Comments
To Top