Çizgi Roman

En Geniş Haliyle Gorilla Grodd Kimdir?

Dizinin efsane karakterlerinden biri olma yolunda ilerleyen ve özellikle çizgi roman hayranları tarafından yakından takip edilen Gorilla Grodd hakkında daha önce kısa bir yazı ile bilgi vermiş olsak da hazır bir aylık arada biraz daha detaylandırmak istedim. Esasen pilot bölüm ve Plastique isimli bölümde hakkında minik bilgilerin sunulduğu Grodd’un bu denli şaşalı bir biçimde sunulmasını beklemiyordum.

Genellikle filmlerde gördüğümüz efektlerin daha düşük bütçeli bir dizi içerisinde kullanılacağına pek ihtimal vermemekteydim. Fakat ara öncesi yayınlanan 124. Bölüm, Grodd’un belki de çizgi romanda ki kadar olmasa da The Flash’ta önemli bir misyon üstleneceğini gösterdi. Kim bilir, belki de bir gün Gorilla ordusunun Central City’i işgal ettiğini görürüz.

Gorilla Grodd Kimdir?

Büyük beğeni ile takip edilen The Flash’ta bugüne kadar görülen meta – insan, kötü ya da iyi karakterler içerisinde her birinin ayrı yeri olduğunu biliyoruz. Fakat aralarında biri var ki diğerlerinden çok daha özel yeteneklere sahip. O, Gorilla Grodd’un ta kendisi. Süper telepatik güçlere sahip olan ve yenilmez Goril olarak karşımıza çıkan Grodd, dizinin efsane karakterlerinden biri olma yolunda ilerliyor.

Geçmişi hakkında çok net bilgiler sunulmasa da Gorilla Grodd, diğer goriller gibi normal yaşantısını süren ancak Harrison Wells tarafından bir denek olarak kullanılan sevimli! bir gorildir. Aslında DC datalarında oluşum şekli farklı olsa da Grodd, Solovar ile birlikte Gorilla City’in inşasında görev alan ve aynı telepatik güçleri taşıyan bir hayvandır. Gorilla City, insanlar tarafından görülmeyecek boyutta, teknolojik araçlar ile donatılmış bir şehir olup son derece gelişmiş ekipmanlar içermektedir. (New 52 ve Wally West dönemlerinde farklı bir sınıflandırma mevcut)

Bir önceki satırda söz ettiğimiz Gorilla City hikayesi pek çok kez değişime uğramış olmasına karşın en geçerli olanı Dünya dışı ziyaretçiler tarafından bir şekilde keşfedilmesidir. Bu keşif aynı zamanda Gorilla City’in ortaya çıkmasına ve dış Dünya’ya savaş açılmasına neden olacaktır. Ancak Grodd’un bu planı Barry Allen tarafından başarısızlığa uğratılmış, gizli şehrin liderliği Solovar’a bırakılmıştır.

Grodd ve Wally West

Yukarıda da söylediğim gibi Grodd ve Gorilla City hikayesi, Wally West ve Barry Allen dönemlerinde farklı şekillerde ele alınmıştır. Her ne kadar günümüz The Flash’ında konu Barry Allen olsa da Grodd, Wally West ile daha yakın bir ilişkiye sahiptir. Normal şartlarda oldukça egoist olan ve Dünya’nın hakimi olduğunu düşünen Grodd, sahip olduğu telepatik güçleri insanların üzerinde kullanarak kargaşaya neden olur.

Öyle ki, Grodd birkaç kez süper kötüler olarak nitelendirebileceğimiz gruplarda da yer almıştır. Ancak dizide ne denli çizgi roman ya da var olan hikayelere yakın olacağını bilmiyoruz.

Sizin Grodd hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Benzer Yazılar

Comments
To Top