DC Comics

En İyi 10 DC Comics Yapımı ( Animasyon)

Son yıllarda tv serileri ile büyük çıkış yakalayan, yıllardır geri plana atılan çizgi romanları tv yapımları ile büyük kitlelere ulaştırmayı başaran DC Comics’le ilgili bize göre “en iyi” olarak nitelendirebileceğimiz yapımları sıralamaya çalıştık. Animasyon filmlerinden oluşan bu yapımlar arasında daha önce izlediğiniz ya da izlemediğiniz pek çok mini dizi bulunabilir. Ayrıca her yapım altında ilgili fragmanlara da ulaşabilirsiniz.

Superman – Batman: Apocalypse (2010)

Bu filmde ağırlıklı olarak Krypton’dan gelen Supergirl’in hikayesi ele alınıyor. Gelecek yıl dizi olarak da yayınlanması planlanan Supergirl’i bu yapımda Batman – Superman ikilisi keşfediyor. Esas ismi Kara Zor-El olan Supergirl, Superman’in kuzeni ve Krypton’un son sakinlerinden birisi. Supergirl, Superman’in taşıdığı tüm özellikleri taşımasına rağmen aynı disiplin ve inanca sahip olmadığı için yetersizdir. Zayıflığı nedeniyle JL’in düşmanlarının dikkatini çeken Kara, Darkseid tarafından çırağı yapılmak için zorlanır. İlerleyen aşamalarda ise ana karakterlerle birlikte pek çok yan karakterde yapıma dahil olmaktadır.

İlgili yapımın fragmanına ulaşmak için tıklayın.

Superman – Batman: Public Enemies (2009)

Oldukça farklı bir konuya sahip olan bu yapımda yine Superman – Batman ikilisini görüyoruz. Lex Luthor’un ABD başkanı olmasıyla birlikte devlet düşmanı ilan edilen ikili diğer süper kahraman ve kötülerin takibine girer. Filme oranla hemen, hemen benzer içeriğe sahip olan bu animasyonda oldukça başarılı bir iş çıkarıldığını söylemeliyiz.

İlgili yapımın fragmanına ulaşmak için tıklayın.

Justice League: The New Frontier (2008)

Eski Altın Çağ hikayesi baz alınarak oluşturulmuş bu animasyonda 50’li yılların konusu ele alınıyor. Özellikle Süper Kahramanların veteran ve hükümetle yaptığı işbirliği oldukça etkileyici görünmekteydi.

İlgili yapımın fragmanına ulaşmak için tıklayın.

Wonder Woman (2009)

Erkeklere olan ilgisizliği ve Dünyaya olan farklı bakış açısı ile tanıdığımız Wonder Woman’ın hayatı Amazon’a gelen Steve Trevor ile değişir. Geçiş sırasında adada hapis bulunan Ares kaçmayı başaracak ve Wonder Woman tekrar yakalamak için peşine düşecektir. Animasyonda özellikle mitolojik unsurların yoğunlukla kullanıldığını göreceksiniz.

İlgili yapımın fragmanına ulaşmak için tıklayın.

Justice League: Crisis on Two Earths

Lex Luthor’un paralel evrende yaşayan iyi yanı, günümüz evrenine gelerek JLA ‘dan Crime Syndicate of America’yı yenmesini talep ediyor. Hikaye içerisinde özellikle süper kahramanların iyi ve kötü yanları başarıyla işlenmiş.

İlgili yapımın fragmanına ulaşmak için tıklayın.

Benzer Yazılar

Sayfalar: 1 2

Comments
To Top