DC Comics

En İyi 10 DC Comics Yapımı ( Animasyon)

Justice League: Doom (2012)

Tower of Babel hikayesi ele alınarak oluşturulan bu animasyonda iyi – kötü karşılaşmasına tanık oluyoruz. Diğer animasyonda farklı olarak JL Doom’da kötüler daha avantajlı görünürken Batman’ın takımına olan üstünlüğüne daha yakından tanık olacaksınız.

İlgili yapımın fragmanına ulaşmak için tıklayın.

Batman: Mask of the Phantasm (1993)

Henüz çizgi romanların yeni, yeni unutulmaya başladığı ve animasyon filmlerin daha ağırlık kazandığı bir dönemde ortaya çıkan Batman – Mask of the Phantasm, Batman’in Phantasm’a karşı mücadelesini işliyor. Mark Hamill’in(Trickster – Star Wars) seslendirmesi ile renklenen bu animasyon Dünyanın en iyi yapımlarından biri olarak gösterilmektedir.

İlgili yapımın fragmanına ulaşmak için tıklayın.

Batman: Under the Red Hood (2010)

Judd Winick’in Under the Hood hikayesi konu alınarak oluşturulan bu yapımda Batman’in en karanlık taraflarından birine tanık oluyoruz. Oldukça aksiyon ve heyecan dolu bu yapımı izlemeden önce bildiğiniz her şeyi unutmanızı tavsiye ediyoruz.

İlgili yapımın fragmanına ulaşmak için tıklayın.

Justice League: The Flashpoint Paradox (2013)

Yaklaşık 25 – 30 yıllık bir süre öncesine geri döndüğümüzde DC Comics’in yeni süper kahramanlar ve yancılarını( kaba tabir) yeteri kadar idare edememesi ve karmaşaya girmesi nedeniyle sıfırladığı bir döneme şahit olmuştur. Bu filmde Flashpoint’in animasyon versiyonu ele alınırken Barry Allen’ın geçmişe giderek yaptığı değişikliğin tüm DC evrenini nasıl etkileyeceğini görüyoruz.

İlgili yapımın fragmanına ulaşmak için tıklayın.

Batman: The Dark Knight Returns 1 – 2 (2012 – 2013)

İlginç bir şekilde emekliliğe zorlanan Bruce Wayne, 10 yıllık bir ara sonrasında Gotham sokaklarına tekrar dönüyor. Her iki bölümde devam ve birbiri ile bağlı olduğu için hem Bruce Wayne hem de Batman karakterini, diğer yardımcıları ile birlikte daha yakından tanıyacaksınız.

İlgili yapımın fragmanlarına ulaşmak için tıklayın. Fragman 1Fragman 2

Benzer Yazılar

Sayfalar: 1 2

Comments
To Top