Dizi Hakkında

Flash 2. Sezonunda Wally West veya Bart Allen’ı Görebiliriz

Bugüne kadar yayınlanan yazıların büyük bir kısmı Barry Allen’ı konu alan ve onun yaşadığı olayları içeren konulara sahipti. Her ne kadar daha önce Wally West, Bart Allen ya da Jay Garrick hakkında kısa bilgiler vermiş olsak da hem New 52 hem de günümüzde yayınlanan The Flash nedeniyle Barry Allen’ı daha ön planda tuttuk.

Fakat, Flash hayranı olan bir kitle var ki (bazıları hayranlık boyutunun üzerinde) Wally West ismini her zaman daha ön planda tutuyor. Elbette bu durumda, Barry Allen’ın bir nesil tarafından tanınmamış olması ve Wally West’in uzun süre Flash karakterini canlandırması etkili. Comicbook’da yer alan bir haberde dizinin ikinci sezonunda Bart Allen ya da Wally West isimlerinden birini görebileceğimiz söyleniyor. Üstelik Wally West’in afroamerikan bir kimliğe sahip olacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Wally West Diziye Dahil Olacak Mı?

The Flash dizisinin yapımcılarından birisi olan Greg Berlanti Los Angeles – PaleyFest’de Flash ailesinin üyesi olarak tanıdığımız Bart Allen ya da Wally West’in yakın bir zamanda dizide görünebileceğini söyledi. Panelde kendisine yöneltilen Bart Allen ya da Wally West isimlerine ise “önümüzde ki sezon gerçekleşeceğini düşünüyorum” şeklinde bir cevap verdi.

Hali hazırda dizinin gidişatı göz önüne alındığında ve dizide bir Flashpoint Paradox konusunun işlenebileceğini düşündüğümüzde Flash ailesinin gelecekten gelerek diziye dahil olabileceğini ya da en azından bir görünüp merhaba diyebileceğini düşünüyoruz.

Yine New 52 ile evrenin sıfırlanmasından sonra çizgi roman karakterlerinin ağırlıkta beyaz olmasına karşın Wally West’in farklı bir şekilde afroamerikan olarak tanıtılabileceği düşünülüyor. Hali hazırda yeni seride zaten siyahi olan West’le birlikte Kreisberg’e göre bu isim Kid Flash’ta olabilir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top