Arrow

Flash – Arrow Sonrası Yeni Süper Kahramanlar

Arrow ile başlayan ve Flash ile CW ekranlarında devam eden DC serüveninde her iki karakter yanında pek çok DC karakterinin de izleyiciye sunulduğunu görüyoruz. Öyle ki Marvel’in aksine tv’de daha fazla boy gösteren bu isimler, akıllara yeni Spinoff’ların olup – olmayacağı sorusunu getiriyor. Her ne kadar yapımcılar Supergirl ve Atom gibi isimlerin yakın zamanda ekranlara geleceğini söylese de izleyici de çok daha farklı beklentilerin olduğunu söyleyebilirim.

Genellikle çizgi romanlarda 10 – 15 yıllık süreleri deviren ve kendi serisine sahip olan karakterlerin dizi olarak sunulması daha güçlü bir ihtimal gibi görünse de Arrow/Atom – Flash/Vibe/Killer Frost gibi örneklerin bu anlayışı yıkacağını düşünüyorum. Öyle ki The Flash’ta büyük sempati toplayan isimlerden bazıları Villain olmasına karşın dizide sivrilerek farklı bir yöne ilerlemeye devam ediyor.

İzleyici Beklentisi – Beklenen – Olması Gereken

Başlık, anlatılmak isteneni tam ifade etmese de Arrow – Flash birlikteliğinden sonra yapımcı ve izleyici ekseninde talep edilenin eşit yönde ilerlediği söylenebilir. Örneğin Vibe karakterini ele aldığımızda henüz The Flash dizisinde Cisco Ramon üzerinde bir etki göstermese de yakın bir zamanda ortaya çıkmasını bekliyoruz. Hatta Cisco’nun oluşturduğu bu farklı akım olası bir kayıpta büyük yıkım yaratabilir.

Bir diğer beklenti ise yine The Flash’ta Killer Frost – Caitlin üzerinde yoğunlaşıyor. Henüz meta –insan etkilerini görmemiş olmamıza rağmen bunun olmayacağı anlamına da gelmiyor. Aslında Killer Frost – Firestorm karşılaşması ilk sezon adına dizinin yeni bir anlam kazanmasını sağlayabilir.

Üçüncü örneğimiz ise Arrow dizisinden. Henüz gelişme aşamasında olan The Atom, dizi haline gelmesi beklenen en güçlü isimlerden birisi olarak öne çıkıyor. Flash’ta bizlere tanıtılan Eiling ve Atom’un ortak geçmişe sahip olması ve Atom’un ilerleyen bölümlerde Flash’a konuk olacak olması, akıllara yeni bir dizi olabilir mi sorusunu getiriyor.

Mini Adalet Birliği Oluşturulabilir Mi?

Sinematik evrende 2017’de göreceğimiz Justice League yanı sıra televizyon ekranlarında mini bir adalet birliğinin oluşması pek de imkansız olmayan bir olasılık olarak öne çıkıyor. Her ne kadar esas adam diyebileceğimiz karakterler dizilerde bize sunulmamış olsa da Villain ve Super Hero’lardan oluşan ilginç bir kapışma izleyebiliriz. Benzer bir örnek ile Marvel The Defenders ile bunu yakın bir zamanda izleyiciye sunacak.

Sizin ekranlarda görmek istediğiniz isimler hangileri?

Benzer Yazılar

Comments
To Top