Çizgi Roman

Flash (Çizgi Roman) Speedforce, Güçleri ve Düşmanları

Bugün TV dizisi olarak karşımıza çıkan ve milyonlarca kişiye ulaşan The Flash serisinin çizgi romanları TV dizisinden çok daha büyük bir kitleye ulaşmıştır. Bir uyarlama ya da çizgi roman olarak takip edilen The Flash hakkında gelecekte yayınlanacak bölümler için daha fazla bilgi sahibi olmak adına çizgi romanlar ve içeriği konuları incelemeye çalışacağız.

Speed Force (hız gücü) insan anlayışının ötesinde olan elemental bir boyut olup, tüm süper kahramanların güç kaynağını oluşturmaktadır. Jay Garrick, Barry Allen, Wally West ve Bart Allen gibi üç generasyon Flash’ların hepsi gücünü Speed Force ismi verilen boyuttan almıştır.

Speed Force Nedir? Çizgi Roman

DC’deki hız birimlerinden birisi olan Speed Force, en yüksek hız limitini belirlemektedir. Ses, Işık ve Zaman bariyerlerini aşabilen kişi zamanı kendisi için durdurmaktadır. Boyutsal bariyeri aşabilen kahraman boyutlar arası yolculuk edebilir ve ışık hızından 127 milyon kat daha hızlı ilerleyebilir. Son boyut olan Speed Force ise kahramanımız Flash’ın bağlantı kurduğu yerdir.

Öyle ki Barry Allen Süperman’in Speed Force bariyerini aşabileceğine inanır. Hatta bir diyalogta Batman’e Superman’in neden gücünü sakladığıyla ilgili sorular sorar. Superman’in Flash ile en önemli farkı ise bu bariyeri aşabilmesine rağmen Flash’ın aksine hareket ederken çevreye zarar verebilecek olmasıdır.

Flash Hangi Güçlere Sahiptir?

Flash ve yakınları sonsuz gençlik adı verilen ölümsüzlüğü taşır. Hem kendisi hem de eşleri bu açıdan yaşlanmazken Speed Force ismini verdiğimiz güç kaynağından aldıkları gücün eseridir. Speed Force kullanılarak enerji inşaları oluşturulabilir. Örneğin Wally West’in kullandığı kostüm, enerjiden oluşan bir katı madde olup gücünü Speed Force’dan alır. Yine Flash etrafında enerji duvarı oluşturabilir, hızını objelere ya da diğer insanlara aktarabilir, her şeyden hız çalabilir.

Benzer Yazılar

Sayfalar: 1 2

Comments
To Top