Çizgi Roman

Flash Karakterlerinden Wally West Kimdir? Hakkında Bilgi

Dört farklı Flash karakterinden birisi olan 1986 – 2006 ve 2007 yılları arasında etkin olan Wally West, süper insan sınıfında yer alıp en kötü düşmanları Fiddler ve Shade’dir. Bilinen yakınları Rudolph West (ölmüş babası), Mary West (annesi), Barry Allen (ölmüş amcası), Iris Allen (teyzesi), Linda Park (eşi)’dir.

Yeteneklerini oldukça küçük yaşlarda keşfeden Flash, kendinden önceki Flashların kullandığı sürtünmeyi azaltan hız aurası ve katı maddelerin içinden süper hızda geçme gibi yeteneklerin farkındaydı.

Bir macerası sırasında Speed Force’ın içine düşmesi nedeniyle sahip olduğu hız diğer Flash’lardan daha fazla artmıştır. Örneğin bu Flash kendine Speed Force ile yeni bir kıyafet oluşturabiliyor, zaman içerisinde yolculuk yapacak kadar hızlı koşuyor ve içinden geçtiği maddeleri patlatabiliyor.

Flash ( Wally West ) Hakkında

İnsanlığın anlayabildiği aralığın ötesinde kalan Speed Force ismi verilen elemental boyut Flash dahil diğer tüm süper hızlı kahramanların asıl güç kaynağını oluşturmaktadır. Bu boyutun etkisi altında kalan süper kahramanlar, hız açısından üstün yeteneklere ulaşır. Üç jenerasyon Flash’lar güçlerini bu boyuttan alırken Wally West’te diğer Flash’lar gibi bu yeteneğe sahiptir.

Bir görevi – macerası sırasında Speed Force boyutuna hapsolan Flash, büyük uğraşlar sonucunda çıktığı bu boyutla arasında bir bağ oluştuğunu fark eder. Bu değişim sonrasında Wally West, kendinden önceki iki Flash’tanda çok daha hızlı olduğunu ve onlarda olmayan yetenekleri barındırdığını görür. Flash Speed Force aracılığıyla geçmiş ve gelecekte Speed Force ile ilişkisi olan herkesle bağ kurabilmiştir.

Derleme – Wikipedia

Benzer Yazılar

Comments
To Top