Çizgi Roman

Flash Müzesi

Flash Müzesi, henüz dizide görmediğimiz ya da bu aşamada görmemizin pek mümkün olmadığı yerlerden birisi. Genellikle incelediğimiz karakter ya da bölümlerin aksine bu kez, tüm Flash karakterleri açısından önemli bir yer alan Flash müzesine göz atmak istedik. Bu müze, Flash açısından nostaljik ve gurur okşayıcı bir yer olsa da Reverse Flash ve diğer Flash düşmanları açısından her zaman nefret uyandıran bir yer haline gelmiştir.

Earth-One, New Earth, DCAU, DC Universe Online gibi evrenlerde yer alan bu müze ABD’nin Keystone şehrinde bulunmaktadır. İlk olarak 1965 yılının Ağustos ayında Flash #154 ile karşımıza çıkan Flash Müzesi, Flash’ı onurlandırmak ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin ziyaretine açılmıştır. Hali hazırda 25.yy’da dahi varlığından söz edilen bu müze, Reverse Flash’ın doğuşunda da önemli bir etkiye sahiptir.

Flash Müzesinde Küçük Bir Gezinti Yapıyoruz

İlk olarak Central City’de inşa edilen Flash müzesi, onun başarıları ve yaptığı savaşlar sonucunda elde ettiği sonuçların tanıtıldığı aynı zamanda ele geçirdiği düşmanların minyatür hallerinin sergilendiği hoş bir yer olarak sunulmuştur. Bu müze aynı zamanda Flash’ın düşmanları tarafından kullanılan silah ve diğer ekipmanlarında toplandığı bir depo konumunda bulunuyor.

Her ne kadar müze Barry Allen’ın başarıları için oluşturulsa da zaman içerisinde Jay Garrick ve Wally West’ten de izler taşımaya başlamıştır. Hiç kuşkusuz müzede en dikkat çeken ve en çok ilgi toplayan madde, Flash’ın pek çok kez zamanda geriye ve ileriye gitmek için kullandığı kozmik koşu bandı olmuştur. Bu koşu bandı, Flash’ın sayısız macerasında yer alan ve yalnızca Barry Allen değil zaman içerisinde Wally West ve Jay Garrick tarafından da kullanılan özel bir araçtır.

kozmik koşu bandı

Professor Zoom ilk Saldırı

Barry Allen ya da diğer Flash’ların azılı düşmanı Professor Zoom tarafından tahrip edilen müze, hem Wally West hem de Barry Allen dönemlerinde birkaç kez daha inşa edilmiştir. Fakat zaman içerisinde aldığı sık saldırılardan sonra Flash Müzesi, Keystone şehrine taşınmıştır. Müze Bart Allen’a saygı için ona özel nesneler de içermektedir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top