Çizgi Roman

General Wade Eiling Kimdir?

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Dizide Dr. Wells ile geçmişte birlikte oldukları Grodd projesi ve Plastique ilgisi nedeniyle tanıdığımız General Wade Eiling, Cary Bates ve Pat Broderick tarafından yaratılmış olup Captain Atom’un #1 numaralı sayısında ortaya çıkmıştır. Her ne kadar Arrow’da yer alan ATOM ile daha alakalı olsa da General Wade Eiling’in Flash için ciddi bir tehdit unsuru oluşturduğunu söylemeliyiz.

General Wade Eiling Kimdir?

Nathaniel Man yani Captain Atom ile bir denemeye katılan Eiling, ATOM’un 18 yıl boyunca kaybolmasına neden olacaktır. Bu durum EIIing ve Megála için başarısızlık olarak kabul edilirken Eiling için bu proje son bulmamıştır.

ATOM’un kaybolmasından sonra onun eşiyle evlenen Eiling, geçen süre zarfında Adam’ın çocuklarının babası gibi davranacaktır. Suicide Squad, The Society, The Injustice Gang gibi takım üyelikleri olan Wade’in Nazi süper askeri serumu olarak adlandırılan bir ilacı kendine enjekte ettikten sonra iri cüsseli bir adama dönüştüğü bilinmektedir.

 

Benzer Yazılar

Comments
To Top