Lucifer

God (Spawn) Hakkında Bilgi

God (Spawn) Lucifer

God (Tanrı), Spawn serisinde antagonisttir (düşman karakter); isminin aksine Spawn kozmolojisinin tanrısı değildir. (bu sıfat, Man of Miracles (Mucizelerin Adamı) ya da kısa M.O.M olarak da bilinen Mother of Existence’a (Varlığın Anası) aittir). Kozmik ikiz kardeşi Satan (Şeytan) ile birlikte yıllar boyu insanlığı yıkıcı kan davalarından korumak için hapsedilmiş ama son zamanlarda Satan ile birlikte sonsuz savaşlarını tekrar başlatmak için yeniden doğmuştur.
 

Tarih

 
Spawn kozmolojisinde insanlığın God olarak isimlendirdiği varlık, aslında Mother of Creation tarafından yaratılan sonsuz varlıklardan biridir. Mother of Creation, Dünya’yı God ve Satan adlı geç ikizlere verince sorun çıkmıştır. Bu iki varlık, birbirinden nefret ediyorlardı ama birbirini yok edecek güce de sahip değildiler. Sürekli savaştılar ve büyük yıkımlara neden oldular.
 
God insanlığı kendi suretinde yarattı, Satan onlara irade verdi. İkisi de insan ruhlarını ele geçirme saplantısıyla sürekli savaştılar. Mother of Creation ikisini de hapsetti. Onun için hayal kırıklığı olmuşlardı.
 
Daha sonra, onlara, insan ikizi olarak yeni bir hayat verdi. İnsanların içinde yaşarlarsa tutumları değişir diye bekliyordu.
 
Ama planladığı gibi olmadı, savaşları devam etti. Zera olarak bilinen melek God’a tüm anılarını geri verip eski görkemini kazandırınca durum kritiklik kazandı.
God ve Satan arasında Armageddon başladı. Spawn, kendisine Tanrı gücü bahşedildikten sonra müdahil oldu. God ve Satan, ona karşı birleştiler. Spawn dünyadaki hayatı alarak çatışmayı sonlandırdı ama Dünya hayatsız bir çöle dönüştü.
 
Mother of Creation, birkez daha geldi ve çocuklarını suçladı. Uyarılarına rağmen Spawn, onlara tam güçlerinin tekrar verilmesini istedi ve kabul edildi. God, Satan ve Spawn’ı hedef almak istedi. Önceki çatışmada gerçekleşen ölümler yüzünden bunalımda olan Spawn uzaklaştı.
 
God ve Satan Spawn’a karşı tekrar güçlerini birleştirdiler ve onu yok ettiler. Spawn’ı öldürerek Dünyadaki son insanlığı da yok ettiler ve çorak bir dünyada yalnız kaldılar.
 
Boş Dünya’da bir süre pişmanlık hissettikten sonra, God ve Satan tekrar savaştılar. Spawn kendi suretinde Dünya yaratmaya devam edecekti. God ve Satan daha fazla yıkıma yol açmamaları için sürgün edildi.
 
“Endgame” hikayesinde God’dan tekrar Cennet’te olarak bahsedilir; Armageddon’dan sonra kaderinden nasıl kaçtığı bilinmemektedir ve insanların yeniden doğduğu yeni dünyadan haberi olup olmadığı belli değildir.
 

Güçleri ve Yetenekleri

 
God cennette güçlü bir varlıktır, güç konusunda sadece Satan ona rakip olmaktadır ve sadece Man of Miracles’ın (Yaratılışın/Varlığın Anası olarak da bilinir) gerisindedir. Bu, onu geleneksel tek tanrılı Tanrı görüşünden çok sadece güçlü bir tanrı konumuna koyar. Çünkü tam olarak her şeye kadir değildir ve her şeyi bilen olarak da betimlenmemektedir (Spawn yenilgisini önceden söyleyememiştir.) Satan gibi sonsuz öfkesi vardır ve bu, gezegenleri küle çevirmeye ve tanrısal Spawn’ı yasak meyveden yedikten sonra öldürmek için yeterlidir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top