Çizgi Roman

Hannibal Bates (Everyman) Kimdir?

DC Comics’in hayali karakterlerinden birisi olan ve ilk olarak Dream of America 52 – #9 ile karşımıza çıkan Hannibal Bates, daha sonra Green Arrow ve Black Canary’in #29 sayısında 2010 yılı Nisanında tekrar okuyucularla buluşmuştu. Geoff Johns, Grant Morrison, Greg Rucka, Mark Waid, Shawn Moll beşgenin de şekillenen bir karakter olması yanı sıra The Flash’ta bize sunulan meta – insan olgusuna son derece uygundur.

Aslen harekat alanı yani ait olduğu şehir Gotham olmasına karşın son olarak Metropolis’te görülmüş ve günümüze Starling City ile dahil olmuştur. Üye olduğu gruplara bakıldığında Infinity, Inc, Everyman Project, Black Lantern Corps öne çıkmaktadır.

Hannibal Bates

Hannibal Bates, Everyman projesi kapsamında Lex Luthor tarafından güçlerine ulaşan sıradan insanlardan birisidir. Esasen, sıradan bir insana verilen bu güç, pek çok kişinin taşıyamayacağı bir ağırlığa sahiptir. Infinity Inc. İle daimi bir üye haline gelen ve Lex Luthor için casusluk yapmaya başlayan Bates, sahip olduğu güç ile süper kahramanların suretini kullanarak pek çok insanın hayatını kaybetmesine neden olmuştur. Gotham ve Metropolis hedef alındığında Batman ve Superman vurgusu öne çıkmaktadır.

Hannibal Bates’in açık kimliği ilk olarak Natasha Irons (Starlight) ve Skyman ilişkisinde ortaya çıkmıştır. Steel and the Teen Titans’ın Luthor’un karargahına saldırdığı sırada dev bir yengece dönüşen Bates, Steel (John Henry) tarafından saf dışı bırakılır. Yaşadığı bu olay, Teen Titans’ın önünde hayatını kaybetmesine neden olur.

Green Arrow ve Black Canary hikayesinde ise Green Arrow suretine bürünerek tekrar ortaya çıkan Hannibal Bates, Black Canary tarafından öldürülmüştür. Ancak nasıl olduğu anlaşılmadan tekrar canlanan Everyman Starling City sokaklarında dolaşmaya başlamış ve Green Arrow’a kendi evinde saldırmıştır.

Hannibal Bates –  Güçleri

Everyman projesi dahilinde ya da dışında dönüşmek istediği kişilerin kolaylıkla suretini alan Hannibal Bates, bunu ancak dönüşmek istediği kişinin bir parçasını yiyerek başarabilmektedir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top