DC Comics

Hazırlıklı ise… Batman ve Superman Karşılaştırma

Bu hikayede Batman, yeşil kriptonit aracılığıyla sentezlenen kırmızı kriptonit ile Superman’in yaşam kaynağı olan güneş ışınlarını doğrudan organlarına yönlendirmeyi planlar. Ancak bu plan dahi Superman’in kendini kaybetmesine neden olmaz. Bu hikayede ikili bir karşılaşma yaşamamış olsa da Batman’in Superman’i kısa sürede alt etmek adına yaptığı planın epey etkili olduğu görülebilir.

Batman Hush – Hazırlıklı Batman

batman-vs-superman

 

Genellikle klişe bir söz olsa da Batman’in hazırlıklı ise her zorluğun üstesinden geleceği söylenir. Yaşanan hikayeler az çok bunu doğruluyor olsa da planlar her zaman başarıya ulaşmaz. Batman Hush, bu konuda en başarılı örneklerden birisi olup Batman’in Superman’e karşı gelişmiş silahlardan duygusal ataklara kadar pek çok faktörü kullanmasını sağlıyor. Ancak Superman’in her zaman Batman’den daha insancıl taraflara sahip olması ve iyilik taşıması, Batman’in saldırılarının kısa süreli etkiler yaratarak sona ermesine neden oluyor.

Adventures of Superman – #642

Adventures of Superman - #642

İkilinin en ağır ve en etkileyici karşılaşmalarından birisine tanık olduğumuz bu sayıda, Superman, pek çok hikayede olduğu gibi zihin kontrolü ile kötülüğün esiri olur. Batman’in Ruin isimli kötü bir karakter olduğuna inanan Superman, Batman’in ciddi bir kayba uğramasına ve ağır bir koma haline girmesine neden olur. Ancak JL ekibinin Superman’e karşı harekete geçmesi ve Batman tarafında olması Superman’in yine ve yeniden insancıl duygularının açığa çıkmasını sağlar.

Superman – Batman “Enemies Among Us”

Superman – Batman “Enemies Among Us”

Benzer Yazılar

Sayfalar: 1 2 3

Comments
To Top