Çizgi Roman

Henry Hewitt (Tokamak) Kimdir?

Henry Hewitt ya da bilinen Villain hali ile “Tokamak” Hewitt Corporation’un İcra Kurulu Başkanı ve aynı zamanda 2000 komitesinin yöneticisidir. ABD senatörü tarafından yapılan baskı nedeniyle Hewitt Industries aracılığıyla enerji piyasasında eşsiz bir güce sahip olup piyasayı ele geçirme düşüncesi reddedildiğinde senatörün kızı Lorraine kaçırmıştır.

İlk olarak 1983 tarihinde Firestorm Vol 2 – 15’de görünen Tokamak 2007 yılı Ocak ayında Firestorm Vol 3 – 31 ile tekrar karşımıza çıkmıştır. Gerry Conway ve Pat Broderick tarafından yaratılan Tokamak oldukça ilginç güçlere sahiptir.

(Sahne 1)

Senatörün kızı üzerinde nükleer etkiye sahip bir deney gerçekleştiren ve aynı tepkimeyi kendi üzerinde deneyen Hewitt oldukça ilginç güçleri ile kendine Tokamak adını vermiştir. Firestorm ve Firehawk arasında yaşanan savaş sırasında öldüğü düşünülse de yıllar sonra yeni keşfi ile bir dizi klon halinde tekrar ortaya çıkmıştır.

(Sahne 2)

Tokamak’ın Firehawk’ın oluşturduğu kaza dizide Barry Allen’ın Flash olduğu kaza ile ilişkilendirilecek ve Firestorm bağlantısı da patlama ile birleştirilecektir.

Yeniden göründüğünde şirketi devralabilmek için Victor Hewitt kimliğini alan Tokamak dünya genelinde nükleer bir patlama yaratmayı düşünürken Firestorm tarafından durdurulmuştur. Enerjiyi emme, uçuş ve enerji projeksiyonu! gibi güçlere sahip olan Tokamak’ın aslında Hiroşima patlaması sırasında doğduğu Tokomak isminin yanlış yazılması nedeniyle bu ismi aldığı söylenmektedir.

The Flash dizisinde Henry Hewitt karakterine Demore Barnes hayat veriyor.

Benzer Yazılar

Comments
To Top