Çizgi Roman

Hunter Zolomon ve Eobard Thawne Kimdir?

Büyük bir takipçi kitlesine ulaşan, her bölümü beğeni ile takip edilen The Flash, yayınlanan bölümleri ile bilinmeyen pek çok detayı bizlere sunuyor. Özellikle ara sezon finali öncesinde yayınlanan son (9. Bölüm)’de ortaya çıkan Reverse Flash – Dr. Zoom daha önce Flash serilerinde yer alan DC Comics karakteri Hunter Zolomon ile sıklıkla karıştırılıyor.

Normal şartlar altında bu iki karakterin aynı kişi olarak sunulması pek mümkün olmasa da dizi evreni söz konusu olduğunda olasılıklar eşitleniyor. Fakat her iki karakterin kendine has özellikleri olması ve dizide farklı kişiler ile benzerlik taşıması, Hunter Zolomon ve Eobard Thawne’nin daha da merak edilmesine neden oluyor.

Bu yazımızda Hunter Zolomon – Eobard Thawne karşılaştırması ve benzerlikleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Hunter Zolomon Kimdir?

Hunter Zolomon karakteri, doğrudan günümüz Flash’ıyla ilgili olmasa da Wally West ile yakın bir ilişkiye sahiptir. Genel anlamda The Flash kötüleri arasında yer alan Hunter Zolomon, karakter olarak Professor Zoom ile benzerlikler taşıyor. Örneğin, Prof. Zoom’u ele aldığımızda Flash’ı farklı bir saplantı ile bağlı olduğunu ve onu daha iyi bir kahraman haline getirebilmek için çalıştığını biliyoruz. (Kendisi buna inanmakta).

Bu birkaç benzerlik dışında Hunter Zolomon ve Wells’in pek ortak noktası olmadığını dolayısıyla Prof. Zoom ile doğrudan bir bağlantı kurulamayacağını söyleyebiliriz. Nitekim bizim tanıdığımız Hunter Zolomon, bir FBI ajanı olup kötü karaktere bürünmeden önce The Flash ile dostane ilişkiler sergiliyordu.

Bir diğer açıdan incelediğimizde oldukça karmaşık ve soru işaretleriyle dolu bir evrene sahip olan The Flash’ta iki ayrı Zoom karakterinin yer alması an itibariyle mümkün görünüyor.. Diziye genel anlamda baktığımızda ise Eddie Thawne ve Dr. Harrison Wells’in genel görünüş ve soyad benzerlikleri açısından ayrı kimlikler taşıdığına eminiz.

Eobard Thawne Kimdir?

Justice League the Flashpoint Paradox ile daha yakından tanınan Eobard Thawne, 25.yy’da yaşayan tam bir Flash fanatiği olan sıradan biridir. Kendisi için bu hayranlık zamanla bir takıntıya dönüşerek zaman içerisinde akli dengesini kaybetmesine neden olmuştur. Flash’ın güçlerini elde edebilmek için yıllarını harcayan Eoabard, bu güce ulaştığında zihni, kendisini aldatmaya başlayacaktır.

Bir süre kendini Barry Allen olarak gören Eobard, geçmişe dönerek Flash(Barry Allen)’ı ortadan kaldırmak ve tek Flash haline gelmek için çabalar. Flash’ın yaşadığı evrene döndüğünde Flash ve Kid Flash tarafından durdurularak tekrar geleceğe gönderilen Eobard, yaşadığı bu başarısızlık sonrasında tekrar geleceğe dönerek Barry – Iris’in düğünün de Iris’i öldürmeyi başarır.

Yıllarca ortada görünmeyen ve Barry’in bir başkası ile evlenmeyi düşündüğü sırada ortaya çıkan Thawne boynu kırılarak öldürülür. Ancak Prof. Zoom için bu, bir son değil başlangıçtır.

Wally ve Barry için Zolomon

Yukarıda verdiğimiz bilgilerden sonra tekrar Hunter Zolomon’a dönersek, kendisi seri katil olan bir babanın oğludur. Büyük bir trajedi sonrası ailesini kaybetmiş ve FBI’da çalışmaya başlamıştır. Grodd tarafından yaratılan büyük facia sırasında bacakları kırılan Zolomon, dönemin Flash’ı Wally’den geçmişe giderek bu kargaşası önlemesini ister. Fakat Wally için zamanda oluşabilecek dengesizlikler, bu gidişin reddedilmesi ile sonuçlanır.

Zolomon için Wally, hiçbir zaman bir Barry olamayacaktır. Çünkü Barry Allen’ın bir tradeji sonrasında buna ulaşması ve Wally’in böyle bir şey yaşamaması, Zolomon için Wally’in ezik bir karakter haline gelmesini sağlamıştır.

Not: Hunter Zolomon (Zoom) konusunda bilgi almak isteyenler aşağıda ki linke göz atabilir.

Hunter Zolomon Kimdir?

Benzer Yazılar

Comments
To Top