iZombie

iZombie 4. Bölüm “Liv and Let Clive” – İnceleme

Dikkat: Bu yazı dizinin yayınlanan bölümüyle ilgili Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

İnceleme konusunda bazı ufak problemler nedeniyle geç kalmış olsam da yeni bölüm öncesinde düşüncelerimi dile getirme şansı bulduğum için keyifliyim. Sezona hızlı bir giriş yapan toparlanma sürecinden sonra yavaş, yavaş aksiyonu ve gizemi sunmaya başlayan iZombie’in dördüncü bölümü, bölüm isminden de anlaşılacağı gibi Liv ve Clive üzerine kurgulanmıştı.

Daha önceki yazılarda da dile getirdiğim gibi ben diziden keyif alan ve izleme şansı bulduğum için mutlu olan birisiyim. Fakat dizi de halen gizem konusunda bir sorun olduğu konusunda ısrarcıyım. Daha önce bu seri hakkında pek fazla şey duymadığım için kesin bir yargıda bulunamıyorum ancak diziye acilen Blaine dışında daha etkin bir karakter dahil etmeleri ya da Blaine’i ön plana çıkarmaları gerekiyor.

iZombie 4. Bölüm – Liv and Clive – İncleme

Her zaman ki açlık oyunlarına devam eden Liv, dördüncü bölümde Sammy adı verilen bir muhbirin beyni ile tanışır. Her ne kadar bu keşiften memnun olmasa da Clive ve geçmişi hakkında oldukça ilginç görüşler yaşamaya başlar. Bölümde, Clive’in bir yıl boyunca polis teşkilatından ayrılarak Mavi Kobralar isminde bir çeteye dahil olduğunu ve neredeyse bu çete içerisinde mutlu olduğunu görüyoruz.

Clive ile istediği iletişimi kuramayan ve aldığı cevaplardan tatmin olmayan Moore, Clive’in Sammy ve diğerlerinin ölümü konusunda sorumlu olduğunu düşünmeye başlıyor. Hatta iz sürmek için Ravi ile birlikte Mavi Kobraların DVD satış yerini ziyaret etmesi, diziye özgü espriler ile tanışmamızı sağlıyor. Bu arada Ravi demişken dizinin sempatik karakterinin biraz daha ön plana çıkmasını isteyen bir ben miyim bilmiyorum fakat, sempatiklik dışında bir gizemi olduğunu ve merak uyandırdığını söylemeliyim.

Bu bölümde yine karakter gelişimi konusunda yeni bir şeyler daha öğrenme şansı yakaladık. Daha önceki bölümlerde Liv’in tükettiği beyinler sonrasında sahibinin yetenek ve kişilik özelliklerini de aldığını görmüştük. Fakat bunların kalıcı olmadığını ve dolayısıyla sisteminden atıldıktan sonra yeteneklerden de arındığını öğreniyoruz bu bölümde. Gerçi önceki bölümlerde vurdumduymaz tavırlarını bırakması biraz uzun sürmüştü ama dördüncü bölümde tutarlı bir sonuca ulaşabildik.

İlerleme

Bölüme döndüğümüzde Clive ve Liv’in sonunda ortak bir noktada buluştuğu, Sammy’in ölümü, Ray’in gizli kimliğinin korunması gibi konularda başarılı sonuçlar elde ettiğini görüyoruz. Bir önceki bölümün aksine bu bölümde Liv’in kardeşi diziye dahil olurken henüz geçici ya da kalıcı bir rol üstlenip, üstlenmeyeceğini bilmiyoruz.

Blaine’e döndüğümüzde ise dizinin anahtar adamı olan karakterin, yalnızca sahne geçişlerinde “hey yo” şeklinde görünmesi çok rahatsız edici olmaya başladı. Diziyle bütünleşen ve belki de dizinin geleceğini belirleyecek karakterlerden biri olan Blaine’in daha fazla ön plana çıkmasını dört gözle bekliyorum.

Benzer Yazılar

Comments
To Top