iZombie

iZombie 6.Bölüm “Virtual Reality Bites” – İnceleme

Uzun süreli bir aradan sonra iZombie incelemelerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu süreç zarfında sezonu tamamlamış olan bir dizi olduğu için, incelemeler daha keyifli hale geliyor. Üstelik, yaklaşık 1 – 2 aylık süreçte diziyi uzaktan da takip ettiğimi düşünürsek çok daha dolu bir iZombie kategorisi hazırladığımızı söylemeliyim.

Son olarak beşinci bölümde Lewis ve Merlin gibi yapımlardan da tanığımız Bradley James dahil olmuş ve bu bizi oldukça memnun etmişti. Konusu itibariyle diğer zombi ya da türevlerinden farklı olan iZombie’de Liv’e yeni bir bakış açısı kazandırmakta güzel oluyor.

iZombie – Virtual Reality Bites  

Beş bölüm sonunda tüm incelemeleri mümkün olduğunca kısa tutmaya ve olabildiğince bölüm içeriğine karışmamaya çalıştım. Bu sebeple bu inceleme de de yüzeysel olarak bazı konulara değinmek istiyorum. Bir RPG oyuncusunun ilginç hayat hikayesine tanık olduğumuz bölümde şüpheli ölüm sonrası 10 gün boyunca kapalı bir ortamda ölü olarak kalan Simon’un beyni, Liv’e yalnızca RPG tecrübesini değil aynı zamanda bazı hack bilgilerini de kazandırıyor.

Bir süredir, yalnızca geri planda izlediğimiz Blaine ise dizinin gidişatını doğrudan etkileyecek şekilde olaya dahil oluyor. Paket servis içerisinde beyin sunuyor oluşu, müşterilerini elit kişilerden seçerek bir zombiye dönüştürmesi ve kurbanlarını genellikle evsizler arasından alması, bir süre şüphe uyandırmamasına yardımcı oldu. Üstelik, yemeklerde sunduğu soslar ve diğer tatlarda alternatif tüketim alışkanlığı olmayan zombilerimize renk katıyor.

Major’a baktığımızda başlangıçta yalnızca Liv’in sevgilisi olan bu yağız delikanlı, artık bir sosyal sorumluluk projesi içerisinde kurulan bağlantı ile kayıp evsizleri aramaya konsantre oluyor. Nitekim Blaine ve Liv arasında uzun süredir yaşanmayan etkileşimde bölüm sonunda Liv’in annesi aracılığıyla gerçekleşecek gibi görünüyor.

Ravi ve Dedektif tarafından ise büyük bir değişim göze çarpmıyor. Her dizide mutlaka olması gereken neşeli, bilgili aynı zamanda aktif karakteri canlandıran Ravi yanında, başlangıçta sırıtan ancak kendini kabul ettiren dedektifte tutarlı ilerlemesini sürdürüyor.

Geneli itibariyle kendi çizgisini bozmayan iZombie, sıkılmadan, yerinde esprileri ile tatlandırılan altıncı bölümüyle de bizi memnun ediyor. İkinci sezon onayını alan iZombie’in devam edecek olması da bizi mutlu ediyor.

Sizin dizi ve gidişat hakkında görüşleriniz nelerdir?

Benzer Yazılar

Comments
To Top