iZombie

iZombie 7.Bölüm “Maternity Liv” – İnceleme

Toplamda 13 bölümden oluşan ve sezonun en ilginç dizilerinden birisi olan iZombie’de ikinci sezon onayının alınmasından sonra bölümlerin çok daha eğlenceli ve izlenilebilir olduğu dikkatinizi çekmiştir diye düşünüyorum. İlk 4 bölüm için, Liv ve alışık olmadığımız “zombi” konseptini oturtmaya çalışan yapımcılar, hiç beklemediğim bir şekilde Bradley James gibi bir ismi diziye dahil edince, ilk bölümden itibaren yükselen beklentim meyvelerini vermeye başladı.

Bir önceki incelemede de dile getirdiğim şekli ile uzun uzadıya bilgi vermek yerine özet ve daha çok bölümde ilgimi çeken konulara değinerek, birinci sezonu geçte olsa tamamlayacağım. Ancak ikinci sezon öncesinde çok daha iyi ve farklı bir çalışma olduğunu da söylemeliyim.

iZombie – 7. Bölüm – Maternity Liv

Blaine DeBeers’ın, yarattığı zombi ordusu, bildiğiniz gibi bir bölüm önce Major’a bela olmuş ve onlarca evsizin ortadan kaybolması ile sonuçlanmıştı. Blaine her ne kadar uyumlu bir tip gibi görünse de bölüm sonunda da gördüğümüz o acımasız tavırlarını hiç beklenmeyen anlarda ortaya çıkarabiliyor. Üstelik bir dedektifi öldürebilecek kadar da cesur olduğunu görüyoruz. Genel hatları ile bölüme baktığımızda belki de hiç bir zaman bir çocuk sahibi olamayacak olan Liv Moore’un çocuk özlemine dikkat çekiliyor.

Gerçi tükettiği beyin sebebiyle annelik damarı kabardığı için bu geçici bir durum fakat o bunu kabullenmiş gibi görünüyor. Bir de son birkaç bölümde sık, sık vurgusu yapılan tedavi konusuda ilgimi çekiyor açıkcası. Ravi, ısrarla Liv’in sonsuza kadar böyle kalamayacağını ve tedavi olması gerektiğini dile getiriyor. Fakat iZombie serisine hakim olmamam nedeniyle böyle bir şeyin mümkün olup, olmadığından emin değilim.

Tekrar bölüme döndüğümüzde gizemli bir şekilde hayatını kaybeden ve dizinin ilk sahnesinde karşımıza çıkan genç kadın sayesinde kendi dinini yaratmak için mürid toplayan ilginç insanlara tanık oluyoruz. Her zaman ki gibi Liv’in takipçiliği yanında dedektifin gelişen sezileri ve zombi müdürün cesareti izlemeye değerdi. Öyle ki son sahnelerde vurulmasına karşın sendelemeyen Liv’i farkeden müdür de bu durumdan memnun olmuş gibi görünüyor.

Sizin yayınlanan bölüme ilişkin düşünceleriniz neler?

Benzer Yazılar

Comments
To Top