iZombie

iZombie 8. Bölüm “Dead Air” – İnceleme

Not: Yazı, yayınlanan bölümle ilgili Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Giderek ilginç bir hal almaya başlayan dizinin sekizinci bölümü, bir önceki bölümde nezarethaneye tıkılan Major’un motorcular ile yaşanan düellosuyla başladı. Ortalama iki bölümde bir dayak yiyen ve her seferinde yeniden şansını deneyen evsiz danışmanı Major, karakolun suçlu listesinde yer alması sebebiyle işini kaybediyor. Şu ana kadar dizide zombi hallerini yalnızca zombiler ve paylaştıkları kişiler bilmekteydi. Fakat artık elimizde zombi olmayan bir sivilde olaya dahil oldu.

Blaine cephesinden olaya baktığımızda ise bir zombi ordusu ve bağımlı sürüsü yaratmakla kalmayıp aynı zamanda derinden çalışarak polis departmanını da elinde tutmaya devam ediyor. Kıymetli müdürümüz bu aşamaya kadar sivillere önem veren bir görüntü sergilerken artık ipleri tamamen Blaine’in eline bırakıyor. Açlığını bastırmak uğruna bugüne kadar genç insanların ölümüne izin veren polis müdürü, belki de sezon sonuna doğru son hamlesini gerçekleştirecektir.

Ravi, hasta olan ya da zombi olan fare konusunda yeterli direnci gösteremediği için son bölümde fare tarafından ısırılmıştı. Gelecek bölümde neler olacağını kestiremesem de sempatik İngiliz aksanlı doktorumuzun bir zombiye dönüşmesini hiç istemiyorum.

Genel hatları itibariyle sezon başındaki o donuk görüntüsünden ve salt zombi muhabbetinden kurtulan dizi, dövüş kulübü gibi göndermeler ile tatlı ilerleyişini sürdürüyor. Hazır ikinci sezon onayını da almışken diziye olan ilginin daha da artmasını temenni ediyorum.

Sizin yayınlanan bölüme ve dizinin genel gidişatına ilişkin düşünceleriniz neler?

Benzer Yazılar

Comments
To Top