iZombie

iZombie Oyuncuları – Karakter Bazında İnceleme #1

Her Salı CW ekranlarında yayınlanacak olan ve geçtiğimiz hafta yayınlanan ilk bölümü ile “eh” diyebileceğimiz bir yapım olarak sunulan iZombie, bir süper kahraman dizisi olmamasına karşın konusu itibariyle bu çizgiye yakın bir dizi olarak öne çıkıyor. Vertigo altında 2010 – 2012 yılları arasında yayınlanan iZombie Veronica Mars’ın yapımcısı olan Rob Thomas tarafından ekranlara taşınıyor. Aşağıda dizide yer alan oyunculardan bazıları ve dizi içerisinde ki rolleri hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz.

Olivia Liv Moore Yayınlanan ilk bölümde bir tekne gezintisi sırasında yeni bir uyuşturucu türünün etkisi altında olan zombilerin saldırısına uğarayan Liv, farklı bir görev yürütmesine karşın saldırı sonrasında Adli Tıp görevlisi olarak yaşamına devam etmektedir. En önemli yeteneği ölü bedenlerden elde ettiği beyinleri tüketerek ölen kişilerin hayatına dahil olmasıdır. iZombie’de Liv karakterini canlandıran Rose McIver yakın tarihte Masters of Sex, Once Upon a Time ve Petals on the Wind gibi yapımlarda yer almıştır.

Dr.Ravi ChakrabartiDr.Ravi Chakrabarti Liv’in morg’tan patronu olan özünde iyi ve sempatik bir karakterdir. Liv aylardır morg’ta çalışmasına rağmen Ravi’in kendini farketmediğini düşünür. Fakat Ravi, Liv’in düşündüğünün aksine zeki ve bir o kadarda yetenekli bir patrondur. Üstelik Liv’in bu lanetten kurtulabilmesi için bir ilaç üzerinde çalışmalara da başlamıştır.

Clive BabineauxClive Babineaux Seattle Polis Departmanı’nda görevli bir dedektif olup esas görevi cinayet vakalarıdır. Bu konuda birebir çalışması gereken Adli Tıp’ta görev alan Ravi ve Liv en yakın dostları olacaktır. Öyle ki Liv Moore, Clive’in hızlı yükselişinde de önemli bir etkiye sahip olup davaların daha hızlı çözülmesine katkı sağlayacak. Dizide Clive Babineaux karakterine Malcolm Goodwin hayat veriyor.

Major Lilywhite

Kaza öncesi Liv Moore’un sevgilisi olarak tanıdığımız Major Lilywhite, Liv’in geçirdiği kaza sonrası ona aşık olmasına rağmen hayatına devam etmek isteyen eski bir kolej futbolcusu ve çevre mühendisidir. Dizide Major karakterine Robert Buckley hayat vermektedir.

Blaine DeBeersDavid Anders tarafından canlandırılan ve doğal olarak kötü bir karakter olan Blaine DeBeers, Liv ile aynı tekne de zombi saldırısına uğramış ve saldırı öncesinde de Liv ile yakınlaşmaya çalışmıştır. Birinci sezonda daimi “kötü” olarak göreceğimiz Blaine, izleyici açısından dizinin çekici hale gelmesine katkı sağlıyor.

Benzer Yazılar

Comments
To Top