iZombie

iZombie Özet – Detaylar

Son yıllarda sayısı hızla artan, çizgi roman uyarlaması olarak karşımıza sunulan diziler, beklenenin aksine büyük bir beğeni ile takip ediliyor. CW örneğini ele aldığımızda Arrow – Flash gibi dizilerle başlayan ve diğer kanallarda Gotham gibi seriler ile devam eden bu diziler arasına yine DC Comics’e ait serilerden birisi olan iZombie’de katıldı.

Chris Roberson ve Michael Allred tarafından yaratılan ve DC tarafından yayınlanan iZombie, adli tıp öğrencisi olan Liv isimli bir karakterin, yaşadığı birbirinden esrarengiz olayları anlatıyor. Aşağıda, çizgi romandan kısmi olarak arındırılmış dizi özet – detaylarına ulaşabilirsiniz.

iZombie Özet – Detaylar

Zombi dizisi olarak görülse de iZombie’yi bu sınıfa almak doğru olmayacaktır. Adli tıp öğrencisi olan ve ölmüş insanların beyinleri ile beslenen Liv, yediği her beyin sonrasında insanlığını koruyarak, beynin sahibi olan kişilerin hayatına ortak oluyor. Başlarda bu yalnızca temel bir açlık gibi görülse de Liv’in bu etkiyi fark etmesi uzun sürmüyor.

Yediği beyinler ile o kişilerin ölümünden önceki son anlarına ve hayatlarına dahil olan karakterimiz, patronu ve polis dedektifi olan bir arkadaşı aracılığıyla işlenen cinayetlerin çözülmesine yardım etmeye başlıyor. Veronica Mars’ın yapımcıları tarafından yaratılan ve DC Comis’in iZombie isimli çizgi romanından uyarlanan dizi her Salı CW ekranlarında yayınlanacak.

Bizde, pilot bölüm itibariyle dizinin yayınlanan bölümlerini incelemeye çalışacağız.

Benzer Yazılar

Comments
To Top