Çizgi Roman

Killer Frost Kimdir?

Dikkat: Bu yazı Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

The Flash izleyicilerinin merakla beklediği New 52’yle birlikte Caitlin Snow olarak tanıtılan Killer Frost, DC Comics’in hayali karakterlerinden birisi olan Sterling Gates ve Derlis Santacruz tarafından yaratılmıştır. İlk olarak The Fury of Firestorm: The Nuclear Man #20 ile karşımıza çıkan Killer Frost ya da Snow, Buzu kontrol edebilen ya da buz kontrolüne sahip olan bir karakter olarak tanıtılmaktadır.

Killer Frost Kimdir?

Killer Frost ya da esas ismi ile Caitlin Snow, başlangıçta STAR Laboratuvarlarında görev alan bir bilim adamıdır. STAR Lab’da daha önce yaratıcısının intiharı ile sonuçlanan termodinamik motorunun Kuzey Kutbu’nda konuşlandırılması sırasında oluşan sızıntı nedeniyle, belirtilen yeteneklere ulaşmıştır.

The Flash – Caitlin Snow

Dizide Caitlin Snow’un Killer Frost olması beklense de bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği hakkında henüz bir malumatımız yok. İlk olarak The Flash’ta başrol olan Barry Allen ve Cisco Ramon ile birlikte Arrow’da görünen Caitlin Snow, şuanda Barry Allen’a destek olan ekipte yer almaktadır.

New 52 Öncesi Killer Frost

New 52 öncesinde Dr. Louise Lincoln olarak tanıtılan Killer Frost, New 52’de tanıtılan Caitlin Snow’dan biraz daha üstün yeteneklere sahiptir. Benzer bir şekilde termodinamik motorunun çalışması sırasında kilitli kalan ve plana göre gitmeyen işler nedeniyle sızıntıya maruz kalan Louise Lincoln, alev misali buz kütlesi ile diğer çalışanların karşısına çıkmıştır.

Yeteneklerine göz attığımızda Louise Lincoln, Çeviklik, Ölüm Dokunuşu, Enerji Emme, Buz Kontrolü, Hipnotize, Hava Kontrolü ve Ölüm Dokunuşu gibi özelliklere sahiptir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top