Dizi Hakkında

Paleyfest – The Flash – Video Çözümlemesi

Dikkat: Bu yazı, diziyi haftalık olarak takip eden kişiler için ağır Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Bu nedenle yazıyı okurken bu hususu göz önünde bulundurun.

Bir aydır büyük bir istekle beklediğim ve özellikle son bir haftada yayınlanan promolardan sonra merakımın iyice arttığı The Flash’ta, Paleyfest’te yayınlanan son video sonrası heyecanımda tavan yapmış durumda. Öncelikle bugüne kadar yayınlanan bölüm – promo ya da diğer bilgiler göz önüne alındığında, Flash’ın hali hazırda bildiğimiz hikayesini farklı bir açıdan çok hızlı işlediklerini tekrar hatırlatmak istiyorum.

Bu durum her ne kadar Türk dizileri ile karşılaştırıldığında biraz şaşırtıcı olsa da dizinin dolu, dolu geçmesinde önemli bir etki yaratıyor. Hali hazırda yarın yayınlanacak bölüm öncesi, yayınlanan bu son video’ya tekrar, tekrar göz atarak bazı detayları öne çıkarmak istedim.

Oda Ne? Zaman Yolculuğumu Yapıyoruz?

Bir süredir hem yapımcıların söylediği hem de yayınlanan videolardan gördüğümüz gibi, Flash – Barry Allen’ın zaman yolculuğu yapacağını en azından bu yönde denemelerde bulunacağını biliyoruz. Yayınlanan son bölüm öncesi bu konuda Martin Stein’den bazı bilgiler alan, West amcamızın gazı ile hareket etmeye başlayan Flash, promodada görüldüğü gibi hayali bir durum yaşamıyor ise zaman yolculuğunu yapmayı başarıyor.

the flash zaman yolculuğu

Video’nun genelinde eski ve yeni bölümlerden bazı kesitler gösterildiğini görüyoruz. Ancak bu görüntülerin, Barry’in geçmişine mi yoksa yaptığı yoluculuk sonrası bulunduğu evrene mi ait olduğunu bilmiyoruz. Ancak görüntünün devamında Mommm! diye feryat eden minik Barry’i gördüğümüz için muhtemelen ziyaret ettiği yeni zaman dilimine ait olduğuna inanıyorum.

the flash zaman yolculuğu 2

Danton Black – Sen de Nereden Çıktın?

Dizinin yayınlanan ikinci bölümünde gördüğümüz Danton Black, hatırladığım kadarıyla binanın camından aşağı hızlı bir iniş yapmıştı. Fakat ölüp, ölmediği ve sonrasında ne olduğu net olarak gösterilmemişti. Video’da bu sahneye göz attığımızda Barry’in babası tarafından yapılan kahramanlık vurgusuna istinaden gösterilmediğine inanmak istiyorum. Belki de yalnızca kahramanımızın kaydettiği hızla ilgilidir.

Sevimli Doktorumuz Kimliğini Açıklıyor

Bugüne kadar izlediğimiz tüm bölümler ve yayınlanan videolar, hatta Tom Cavanagh tarafından yapılan açıklamalar dahi Harrison Wells’in Reverse Flash olduğu konusunda emin konuşmalar yapmamıza neden oldu. Bir açıdan doktora baktığımda sahip olduğu teknoloji, Reverse Flash kıyafeti ve öngörüleri, 21.yy’da yaşayan birini değil de daha çok 25.yy’da yaşayan Eobard Thawne’yi işaret ediyor.

the flash harrison wells

Benzer Yazılar

Sayfalar: 1 2

Comments
To Top