Çizgi Roman

Patty Spivot Kimdir?

Jim ve Andrea Spivot’un çocuğu olarak Central City’de dünyaya gelen bilim insanı olarak tanınan Patty Spivot, Cary Bates ve Irv Novick tarafından yaratılmış, ilk olarak 2011 tarihinde yayınlanan Flash Vol 4 #1 ile karşımıza çıkmıştır. Central City Polis Departmanında adli kan uzmanı olarak çalışan Patty Spivot, iki yıl boyunca birlikte çalıştığı Barry Allen ile yakınlık kurmuş olsa da ancak iki yıl sonra birlikte olabilmiştir.

Teknede bir öğle yemeği sırasında aynı masada bulunan Barry Allen, Iris West ve Patty Spivot, aniden ortaya çıkan solucan deliğine çekilmiş Barry Allen’ın uzun süre ölü olduğu düşünülmüştür. Patty için uzun süren yas döneminde ortaya çıkan Flash yaşananların tümünden Claudio Mardon’u sorumlu tutarken aynı zamanda uzun süren ayrılık nedeniyle Flash kimliğini Spivot’a açıklamamanın pişmanlığını duymuştur.

Yıllar boyu Speedforce’da hapsolan Roscoe Hynes ya da diğer ifade ile Türbin’in ortaya çıkışı Patty’in Barry Allen’ın hayatta olduğunu öğrenmesini sağlamıştır. Grodd’un büyük işgali sırasında yıkıma uğrayan Central City için uzun süre gizliliğini koruyan Flash ortaya çıktığında Patty, Grodd ve Flash’ın çarpışması sırasında Solovar aracılığıyla Barry Allen’ın gerçek kimliğine ulaşır. Solovar’dan aldığı bilgiler ile Grodd’a karşı harekete geçen Flash, büyük yıkımın önlenmesi ile Patty ile olan ilişkisine çok daha açık bir şekilde devam etmiştir.

Not: İkinci sezonu yayınlanan The Flash’ta Patty Spivot’u Shantel VanSanten canlandıracak.

Benzer Yazılar

Comments
To Top