Çizgi Roman

Peek-a-Boo (Lashawn Baez) Kimdir?

Dikkat: Bu yazı dizi hakkında Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıya göz atmadan önce bu hususu göz önünde bulundurunuz.

Geoff Johns ve Scott Kolins tarafından yaratılan, Flash Cilt 2 #180 ile okuyucularla Peek-a-Boo ya da asıl ismi ile Lashawn Baez, Rogue takımının bir üyesi olup Flash’ın düşmanları arasında yer almaktadır. Central City ve Keystone’ı merkez olarak kullanan Peek-a-Boo, ışınlanma ya da daha açık şekli ile teleportasyon yeteneğine sahiptir. Görebildiği alanlar içerisinde hareket eden Peek-a-Boo, aslında bir Tıp öğrencisidir.

Peek-a-Boo Kimdir?

Hasta babasının dikkatini çekmek amacıyla hayatını geri plana alan ve tıp öğrencisi olmak amacıyla lisans eğitimine başlayan Lashawn Baez, babasının böbrek nakline ihtiyaç duymasıyla farklı bir Dünya’ya adım atmıştır. Kendi böbreğini babasına bağışlamak istemesine rağmen metagene(süper güçler) ile kendisine verilen teleportasyon yeteneği buna engel olmuş, o ise bu yeteneği uygun donör aramak için kullanmaya karar vermiştir.

Central City hastanesinde bir hastadan ya da hastanede tutulan uygun niteliklere sahip böbreği çalmaya karar veren Peek-a-Boo, henüz sahip olduğu yeteneklere yeterince hakim olmadığı için büyük bir felakete neden olmuştur. Flash ile savaşmak zorunda kalan ve epey zorlu bir mücadeleye giren Baez, Flash tarafından yakalanarak Iron Height’se gönderilmiştir.

Rogue Takımı ve Peek-a-Boo

Gorilla Grodd’un gün yüzüne çıkması Lashawn Baez ve diğer Rogue üyeleri için yeni bir dönemin başlamasını sağlamıştır. Iron Height’se saldıran Grodd, tüm takım üyelerinin kaçmasını sağlarken Lashawn, hastaneye dönerek babasına ulaşmaya çalışmıştır. Babasına uygun bir donör bulunmasına rağmen vücudunun bunu reddetmesi, Peek-a-Boo’un babasının ölümüne seyirci kalmasına neden olur.

Flash tarafından önceleri Rogue üyesi olarak damgalansa da Linda Park’ın hayatını kurtarması ve Flash’ı bir kahraman olarak görmesi nedeniyle Rogue takımını reddetmişti.

Not: Dizide peek-a-boo karakterini Britne Oldford canlandırmıştır.

Benzer Yazılar

Comments
To Top