Çizgi Roman

Plastique Kimdir?

Hem dizide hem çizgi romanda yer alan DC Comics’in kurgusal karakterlerinden birisi olan Plastique, Supervillain olarak bilinen isimler arasında yer alıyor. İlk olarak 7 Aralık 1982 yılında yayınlanan Firestorm Fury ile ortaya çıkan Plastique, Gerry Conway ve Pat Broderick tarafından oluşturulmuştur. Pek çok kişi için The Flash dizisinde ortaya çıkan bir isim olsa da tv versiyonunda Smallville gibi yapımlarda da yer almıştır.

Plastique Kimdir?

Bette Sans Souci ile sıkı dostluğu bulunan Plastique, Suicide Squad ve Justice League gibi takımlara üyedir. Kaptan Atom ve Electrocutioner gibi karakterler ile ortaklık kuran Plastique, vücudunu kullanarak maddeleri bir patlayıcıya dönüştürebilmektedir.

Çizgi romanda sahip olduğu patlatma yetisini giydiği bir kıyafetten alan Plastique, dizide ameliyatı sırasında parçacık hızlandırıcı patlamasına maruz kalması ile elde etmiştir. Kıyafeti ile nesneleri, ellerini kullanarak patlayıcıya dönüştürebilen bu kötü karakter, dizide Bette Sans Souci olarak beşinci bölümde yer almıştır.

Aslında Kanadalı politik bir aktivist olarak tanıdığımız Plastique, dizide EOD uzmanı olan ABD Ordusunun Afganistan’daki askerlerinden birisidir. Bu bölgede görevi sırasında bir bombayı etkisiz hale getirmeye çalışırken yaralanan Frye, tedavi olmak üzere Central City’e gönderilmiştir. Ameliyatı sırasında STAR Endüstri’deki parçacık hızlandırıcı patlamasına yakalanan Frye, karanlık madde sayesinde patlatma yetisine ulaşır.

General Wade Eiling için takıntı haline dönüşen bu nötr karakter, hızlı bir sona uğrayarak aynı bölümde diziye veda etmiştir.

Benzer Yazılar

Comments
To Top