Çizgi Roman

Plunder Kimdir?

Dikkat: Bu yazı Spoiler niteliğinde bilgiler içermektedir. Yazıyı okumadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Plunder, The Flash dizisinde gördüğümüz ya da adını duyduğumuz bir karakter değil. Hatta bu karakterin dizide işleneceğine dair en ufak bir fikrim yok. Fakat DC datalarını incelediğinde Plunder’ın incelemeye değer bir karakter olduğuna inandığımı söylemeliyim. Hatta yazının sonlarına doğru neden bu düşüncede olduğumu daha iyi anlayacaksınız. Gerçek ismi Jared Morillo olan ve Yağma anlamına gelen bir takma ada sahip olan Jared, Rogue takımının bir üyesi olup Geoff Johns ve Angel Unzueta tarafından oluşturulmuştur.

İlk olarak Flash Cilt #2’de karşımıza çıkan Plunder isminden de anlaşılacağı üzere Heat Wave – Captain Cold ayarında yağmacılıkla yakından ilgili olan bir karakterdir. En önemli yeteneği Nişancılık olarak vurgulanan Plunder, Rogue takımında yer alan Mirror Master tarafından kendi gerçekliğine ait versiyonun tersini keşfetmiştir.

Plunder Kimdir?

Yukarıda verdiğim bilgiler dışında Plunder Central City’e saldırmak ve kendi gerçekliğini keşfetmek için bir amaç elde etmiştir. Flash tarafından kurulan tuzağa rağmen Rogue takımı tarafından Mirror Master’a alternatif olarak gruba alınan Plunder Keystone City’de çalışmak üzere göreve başlamış ve yağma konusunda başarılı olarak şehri ele geçirmiştir.

İlerleyen dönemde Rogue takımı içerisinde Blacksmith ve Plunder Flash’ın müttefiklerini ortadan kaldırabilmek için kendi planlarını uygulamaya başlamış ve ilk hedefi meslektaşı dedektif olmuştur. Aynı zamanda büyük bir katil olarak anılmasında gerçekleştirdiği eylemlerde gösterdiği acımasız rolün büyük payı vardır.

Benzer Yazılar

Comments
To Top