Çizgi Roman

Reverse Flash Kimdir? – Hakkında Bilgi

The Flash dizisinde Barry’in çocukluğunda gördüğü ve geçtiğimiz günlerde tekrar Joe West için harekete geçen Reverse Flash, Flash’ın en önemli düşmanı olarak tanınır. Reverse Flash ya da Profesör Zoom’ın gerçek ismi Eobard (Eddie) Thawne olup 25.yy’da yaşayan birisidir. Profesör Zoom Flash ile tanışmayı çok istemesine rağmen bunu başaramamış olmanın verdiği rahatsızlık ile bir gün içinde Flash kostümü yer alan zaman kapsülüne ulaşır.

Thawne, bu müthiş hız kaynağı olan Flash’dan kendisine süper bir hız kazandırabileceğine inanırken isteğini elde ettiğinde yeni hedefi Flash’ı yok etmek olacaktır. Zamanda geçmişe giden Thawne, Wally West, saldırarak Barry’nin annesini öldürür. Fakat Barry’yi öldürmemesinin bir sebebi vardır. Thawne, Barry’nin hız kaynağını üretmeye devam edemez ise Ters Flash onu negatif hız kaynağına çeviremeyecek ve dolayısıyla güçlerini yitirecekti.

Reverse Flash ( Profesör Zoom) Kimdir – Hakkında Bilgi

Tek hedefi Flash’ı bozguna uğratmak ve hayatını cehenneme çevirmek olan Thawne, Barry ve sevdiklerine zarar verdiği için Flash tarafından boynu kırılarak öldürülecektir. Ancak bu Thawne’nin son ortaya çıkışı olmayacaktır.

Peki, neden Thawne Profesör ismini aldı?

Bir dönem Thawne’nin Flash isminde bir müzesi vardır. Ancak müzenin profesörü ile hız konusunda yaptığı araştırmaların paylaşılmasını isteyen Thawne başarıya ulaşamadığında sinirlenerek müze profesörünü öldürür ve yeni müze profesörü olarak Professor Zoom ismini alır.

Not: Hunter Zolomon (Zoom) konusunda bilgi almak isteyenler aşağıda ki linke göz atabilir.

Hunter Zolomon Kimdir?

Benzer Yazılar

Comments
To Top